Muzeum hraček Lednice

Víte, jak vznikl plyšový medvídek? Už jste viděli panenku, která přežila bombardování v Drážďanech? Nebo prostě jen rádi zavzpomínáte v místnosti plné retro hraček? V našem muzeum vám představíme spoustu příběhů hraček z 19. a 20. století. Muzeum hraček se nachází v rodinném domě historického centra Lednice a v několika částech představuje dobový vývoj hraček, využívaných materiálů i nejznámější výrobce. Oko návštěvníka potěší nejen autíčka či stavebnice jako Merkur nebo Richter, historické pokojíčky či porcelánové panenky, ale také v českém prostředí nepříliš často vídaná sbírka prvních panenek Barbie. Přijďte se nechat okouzlit nostalgií!

Muzeum hraček Lednice

Adresa

Muzeum hraček Lednice
Pekařská 13
69144 Lednice

Kontakt

telefon: +420 736 434 406
e-mail: muzeumhracek.lednice@gmail.com
www: www.muzeum-hracek-lednice.cz

Otevírací doba:

duben, květen, červen, září, říjen
Denně 10:00 – 17:00

červenec–srpen
Denně 9:00 – 19:00

Mimo sezónu dle aktuálních informací na facebooku. Po telefonické nebo emailové dohodě možno otevřít prakticky kdykoliv.

Vstupné:
Plné vstupné: 70 Kč
Dětské (3-15 let) , ZTP, Senioři: 50 Kč
Rodinné (2 dospělý + 1-2 děti): 170 Kč
Rodinné (2 dospělý + 3 děti): 200 Kč

Poplatek za focení – 20 Kč

Děti do 8 let pouze v doprovodu rodičů.

Pro školní výpravy a zájezdové skupiny nabízíme individuální zvýhodněné vstupné. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Na vyžádání u pokladny je prohlídka s možností výkladu (v ceně).

Parkování:
Muzeum má své vlastní hlídané parkoviště, které je pro návštěvníky muzea zdarma po dobu prohlídky. Vjezd je z ulice Mikulovská, přibližně 10 m za kruhovým objezdem ve směru na Břeclav. 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí