Selský domek se zvířaty

"SELSKÝ DOMEK se zvířaty" je nádherné slovácké stavení se žudrem a modrou obrovnávkou pocházející z roku 1876. Je postavené z kotovice na kamenném základu, s dřevěnými stropy a modrými kuchyňskými kachlovými kamny, na kterých se dodnes dělají patenty a báleše. Domek je ve všech místnostech vybaven v selském stylu období přelomu 19. a 20. století. Dokonalost celku dotváří velká předzahrádka doplněná ještě větší zahradou.

Selský domek se zvířaty

Adresa

Selský domek
Kněždub 76
696 64 Kněždub

Kontakt

telefon: 732 212 232
e-mail: info@selskydomek.cz
www: www.selskydomek.cz
Muzeum selského domku v Kněždubě bylo již od počátku koncipováno tak, aby se jeho návštěvníci hravou formou dozvěděli co možná nejvíce informací o tom, jak vypadal každodenní život našich předků, starajících se o vesnické hospodářství na přelomu 19. a 20. století.
 
Díky množství dobových rekvizit si budete sami moci vyzkoušet, na co který z nástrojů byl a jak že se vlastně používal. Těšit se můžete na výklad plný nevšedních informací, doplněný navíc o příběhy z vyprávění místních pamětníků.
 
Prohlídka muzea probíhá nejen ve vnitřní části stavení, ale také v jeho průjezdu a v zahradě, kde na vás čeká mnoho druhů dobového nářadí, používaného dříve převážně v zemědělství.
 
Prohlédnete si zemědělskou techniku, staré žebřiňáky, fukary, mlátičky, staré nářadí, secí mašiny. Děti se mohou povozit na tragači, půjčit si prvorepubliková kola a udělat kolečko kolem kostela nebo pokračovat dál po malebném okolí, které si říká o cyklistické výlety. Máte-li rádi zvířata, můžete si pohrát s kamerunskými kozami, nakrmit králíky, nasypat slepicím či popást ovečky. S dětmi se můžete zúčastnit některého ze vzdělávacích programů, ve kterých si můžete vyzkoušet, jak se obléká kroj, jak se dříve poklízela domácí zvířata nebo si vyrobit z vlny z našich oveček drobný suvenýr…
 
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY MUZEA
Délka prohlídky: 35 min.
Vstupné – dospělí: 50 Kč / osobu, děti od 6 let: 30 Kč, děti do 6 let: Vstup ZDARMA
DUBEN – ŘÍJEN  – sobota, neděle 11:00 - 17:00 
(prohlídka začíná vždy v každou celou hodinu a začátek poslední je v 16:00)
 
 
Provozní doba selského domku:
DUBEN, KVĚTEN, ZÁŘÍ a ŘÍJEN – sobota, neděle 11:00 - 17:00 
ČERVEN, ČERVENEC a SRPEN–  sobota, neděle 11:00 - 20:00 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí