Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství

Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství ve Vlčnově se může pochlubit úplným inventářem slováckého statku, v němž nechybí ani vlčnovská jizba, mlátička, povříslovač nebo nářadí na zpracování konopí.

Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství
Typ památky nebo kulturního zařízení
Expozice, Památka lidové architektury
Akceptované způsoby platby
hotově v Kč
Jazyky personálu
český
Popisky v expozici
český
Jazyky - výklad průvodce
český

Adresa

Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství
Vlčnov 57
687 61 Vlčnov

Kontakt

telefon: +420.572675130, +420.732149097
e-mail: muzeum@mjakub.cz
www: www.vlcnov.cz , www.mjakub.cz

Další informace

Etnografická expozice Rolnický dům a hospodářství se nachází v domě č. 57 ve Vlčnově, asi 5 km jihozápadně od Uherského Brodu.

Etnografická expozice zřízená v roce 1986 Muzeem J. A. Komenského v Uherském Brodě je umístěna v domě č. 57, který představuje cenný a poslední zachovaný doklad slováckého stavení s patrovou komorou. V usedlosti je vystaven úplný inventář vlčnovské jizby, síně, komory a černé kuchyně. K rozsáhlé hospodářské části objektu patří stodola s instalací mlátičky, povříslovače, fukaru a různého hospodářského nářadí, chlévy s postroji a nářadím souvisejícím s chovem dobytka a expozicí kovářských výrobků a nářadí. V nádvorním přístřešku je umístěn vůz, trakaře, kolečka, nářadí na zpracování konopí a lnu, mlýny na obilí a primitivní stroj na zvedání těžkých břemen. Vystavené předměty pocházejí většinou ze sbírek muzea, dílem jsou darem občanů Vlčnova a posledních majitelů usedlosti, rodiny Ryšavých.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí