Výstaviště Floria Kroměříž

Moderní výstaviště v Kroměříži patří mezi vyhledávaná místa pro pořádání nejrůznějších akcí. Na výstavišti probíhají během celého roku koncerty, výstavy, veletrhy, svatby a jiné kulturní akce. Základní linii výstav tvoří zahradnické výstavy Floria Jaro, Floria Léto a Floria Podzim, které mají tradici již více než 40 let.

Výstaviště Floria Kroměříž

Adresa

Výstaviště Floria
Velehradská 4080
76701 Kroměříž

Kontakt

telefon: +420.573 363 031
e-mail: info@vystavistefloria.cz
www: http://www.vystavistekromeriz.cz

Další informace

 

Exteriérové i interiérové možnosti, okrasné zahrady a in-line dráha 

Výstaviště Kroměříž nabízí exteriérové i interiérové možnosti, čímž eliminuje vliv nepříznivého počasí a umožňuje projít expozice suchou nohou. Na ploše o velikosti čtyř hektarů se rozkládají dvě výstavní haly, jeden hektar zastřešených pavilonů, šest jedinečných tematických zahrad a unikátní Dětský a sportovní svět, který láká desítkami atrakcí děti i dospělé. Výstaviště Kroměříž navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků. Areál je vhodný i pro Vaše čtyřnohé kamarády. Prosíme však mít pejska na vodítku a případně i s náhubkem a sáčky s sebou.

 

Celý areál je zcela bezbariérový. Pohodlné parkování pro 2 500 vozů.

 

Chloubou výstaviště je šest tematicky odlišných okrasných zahrad, které vnáší do areálu jedinečný kolorit a nenapodobitelnou atmosféru. Ojedinělý koncept vytváří příjemné klidové zóny k odpočinku. Stylově osázená zákoutí vzájemně oddělená kamennými zídkami, vodními plochami nebo zurčícími vodopády vytvářejí iluzi divoké přírody a vybízejí k příjemnému posezení. Nechte se i vy strhnout krásnou architekturou známých japonských, francouzských a středoevropských zahrad a obdivujte květinové plochy i vzácné stromy, z nichž některé jsou starší než tři lidské generace.

 

K aktivnímu odpočinku slouží nová in-line dráha s asfaltovým povrchem, která lemuje areál výstaviště v délce cca 1 km. Vede podél objízdné komunikace, od níž ji odděluje travnatý pás. Nová dráha poskytuje bezpečné místo pro všechny milovníky pohybu na in-linech.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí