park Komenského

Živoucí srdce města, které je místem odpočinku, setkávání, randění, zábavy a sportu. Východní stranu parku lemuje ulice Školní, první zlínský bulvár, který slouží výhradně pro pěší a nabízí řadu obchůdků s občerstvením.

park Komenského

Adresa

park Komenského
Zlín

Kontakt

Další informace

Park se nachází v samém centru Zlína. Svou rozlohou a náplní nabízí široké využití. Slouží nejen k příjemnému odpočinku, ale i ke sportování. Děti se vyřádí na velkém hřišti s prolézačkami, zvonkohrou, pískovištěm, houpačkami a spoustou dalších atraktivních prvků. Uprostřed parku je moderní altán, nechybí mobiliář i veřejné toalety. V průběhu celého roku se tu koná řada kulturních i sportovních akcí. 

Při procházce parkem narazíte na několik zajímavých druhů dřevin, skupin keřů a okrasných květinových záhonů. Jsou zde také podporovány ptačí a netopýří populace. Na některých stromech uvidíte různé typy budek. Největší z nich je uprostřed parku na buku. Je to černá dřevocementová budka pro zimování netopýrů. Ta je hlavně pro větší druhy netopýrů, např. netopýry rezavé, netopýry parkové a netopýry ušaté. Menší černé úzké budky jsou pro malé druhy netopýrů, např. pro netopýra nejmenšího. Úzké budky s obrázkem netopýra jsou klasické netopýří budky pro letní kolonie, jarní a podzimní přelety apod. Pro ptáky je v parku umístěno krmítko pro zimní příkrm a několik budek pro sýkorky a podobné druhy pro přezimování. V budoucnu se pravděpodobně rozšíří budky i pro jiné druhy ptáků.

Pomník se sochou partyzána od Vincence Makovského je vzpomínkou na vojáky a občany, kteří zahynuli v posledních dnech II. světové války při osvobozování Zlína. 

Po významné rekonstrukci se stal park Komenského Stavbou roku 2014 Zlínského kraje v kategorii Realizace rozvojových projektů měst a obcí, dále Parkem roku 2015 a také Parkem desetiletí 2005–2015.

Správcem parku je Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Zajímá vás, jaké jsou v parku Komenského stromy a chcete vědět více z jeho historie? Podívejte se na brožuru, která je ke stažení níže.

 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí