Muzeum Zubří

Muzeum nemá stálou expozici a vystavuje napříaklad práce žáků základní školy, sušené květiny, obrazy, fotografie a řemeslné práce umělců i prostých lidí spjatých s regionem.

Muzeum Zubří
Typ památky nebo kulturního zařízení
Expozice, Muzeum
Akceptované způsoby platby
hotově v Kč
Jazyky personálu
český
Popisky v expozici
český

Adresa

Muzeum Zubří
Nad Fojstvím 67
756 54 Zubří

Kontakt

telefon: +420.571658786, +420.571659447
e-mail: kultura@mesto-zubri.cz
www: www.mesto-zubri.cz

Další informace

Muzeum se nachází v domě Na Petrohradě v ulici Nad Fojtstvím č. 67 v Zubří, 2 km východně od Rožnova pod Radhoštěm.

Dům "Na Petrohradě" pochází z poloviny 19. století a žila v něm rodina Rozárky Otáhalové, neteře českého historika a politika Františka Palackého. Spolu s Otáhalovými zde bydlel i mladší bratr Fr. Palackého Ondřej. Později sloužil dům jako obydlí kantorů, kteří učili v Zubří, mimo jiné i Marie Schobrové. Ta zde v roce 1920 zřídila soukromou školu zuberského vyšívání. Po ukončení činnosti školy byly místnosti v domě dále pronajímány jako byty, ale budova postupně chátrala, až musela být roce 1974 zahájena její rekonstrukce.

V roce 1976 byla v rekonstruovaném domě otevřena stálá expozice protifašistického odboje v Zubří a na Valašsku. Roku 1995 byla tato expozice zrušena, materiály byly umístěny do depozitáře a po úpravách slouží dnes přízemí budovy komerčním účelům a horní patro výstavní činnosti. Muzeum nemá stálou expozici. Jsou zde pořádány výstavy výtvarných prací žáků základní školy, výstavy sušených květin, obrazů, fotografií, řemeslných prací. Výstavy mají regionální zaměření - propagují práci umělců i prostých lidí, kteří jsou se Zubřím a Valašskem nějakým způsobem spjati.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí