Památník J. A. Komenského

V roce 1992 byl slavnostně otevřen Památník J. A. Komenského v památkově chráněné sýpce. Sýpka z roku 1774 je jednopatrová kamenná stavba, omítnutá a obílená. V průčelí je stěna s pavlačí ze dřeva, se vstupem a dvěma okénky v přízemí. Štíty jsou vyzděny až do hřebene sedlové střechy kryté břidlicí. Pavlač je krytá prodlouženou střechou. V sýpce je umístěna stálá expozice historie obce a J. A. Komenského. Expozice památníku se také věnuje dějinám obce nebo archeologickým nálezům z nedalekého hradu Zuvačov.

Památník J. A. Komenského
Typ památky nebo kulturního zařízení
Expozice, Muzeum
Akceptované způsoby platby
hotově v Kč
Jazyky personálu
anglický, český
Popisky v expozici
český
Jazyky - výklad průvodce
anglický, český
Sloh
lidová architektura

Adresa

Památník J. A. Komenského
Komňa 39
687 71 Komňa

Kontakt

telefon: 572 641 140
e-mail: obec@komna.cz
www: www.komna.cz

Další informace

Památník Jana Ámose Komenského se nachází v horní části obce Komňa, asi 15 km východně od Uherského Brodu.

Památník byl otevřen v roce 1992 při příležitosti 400. výročí narození J.A. Komenského. Je umístěn v objektu památkově chráněné sýpky (č. 33 a 37) z roku 1774. Bývalá sýpka je jednopatrová omítnutá a obílená kamenná budova. V průčelí je stěna s dřevěnou pavlačí, vstupem a dvěma okny v přízemí. Štíty jsou vyzděny až do hřebene sedlové střechy kryté břidlicí. Pavlač je krytá prodlouženou střechou.

Stálá expozice připomíná především obec Komňu jako domnělého rodiště J. A. Komenského, další části jsou věnovány mineralogickým sbírkám, dějinám obce, archeologickým vykopávkám z nedalekého hradu Zuvačov i sbírky dobového nářadí a nábytku.

Současně byl znovu založen Spolek pro uctění památky J. A. Komenského, který památník spravuje.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí