Rozhledna Loučka

Rozhledna na vrcholu Doubrava (667 m.n.m.) nabízí z výšky 33 m nádherný výhled nejen na střední část Vizovických vrchů, ale za příznivých podmínek i na Hostýn, Beskydy nebo Malou a Velkou Fatru. Pro turisty je přístupná výhledová plošina na telekomunikačním stožáru. Provozní doba bývá upravována podle aktuálního počasí, při nepříznivém počasí bývá uzavřena.

Rozhledna Loučka
Otvírací doba v sezóně
od do
Po
Út
St
Čt
So 11:00 17:00
Ne
Poznámka k otvírací době
15. 5. do 30.10.2019
Typ památky nebo kulturního zařízení
Rozhledna
Akceptované způsoby platby
hotově v Kč
Jazyky personálu
český, německý
Jazyky - výklad průvodce
český, německý

Adresa

Rozhledna Loučka
763 25 Loučka [ZL]

Kontakt

telefon: 603 177 026
www: http://www.loucka-obec.cz/rozhledna-doubrava/ds-1004/p1=1014

Další informace

Rozhledna stojí ve Vizovických vrších na vrcholu Doubrava (676 m n. m.) mezi obcí Loučka a Vizovicemi. Nachází se asi 300 m od sedla Pod Doubravou, kde je křižovatka značených turistických cest z Loučky (3 km) a z Vizovic (6 km).

Rozhledna byla postavena v roce 2004 jako vysílač celokovové konstrukce, přičemž na vyhlídkovou plošinu ve výšce 33 m vede točité schodiště. Z rozhledny je nádherný výhled na střední část Vizovických vrchů. Na severu lze spatřit Vizovice a část Zlína, za dobré viditelnosti dohlédnete až na Hostýn, Oderské vrchy, Beskydy a Ostravsko. Na východě je vidět údolí řeky Horní Olšavy až po Luhačovice, které jsou ovšem v zákrytu hory Obětová. Při dobré viditelnosti také Malou a Velkou Fatru. Rozhledna je přístupná od dubna do listopadu, při nepříznivém počasí je rozhledna uzavřena. Vstupné dospělí 20,- Kč, děti 10,- Kč.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí