Zámek Napajedla

Skvost barokní architektury se nachází na rozhraní tří regionů a je nesmazatelně zapsán nejen do historie Moravy, Napajedel, Rakouska Uherska či celé Evropy. Prohlídky s průvodcem každou celou hodinu. Poslední prohlídka v 15.00 hodin. Skupinové prohlídky dle dohody celoročně. Zámek nabízí také hotelové ubytování.

Zámek Napajedla
Otvírací doba v sezóně
od do
Po
Út 10:00 16:00
St 10:00 16:00
Čt 10:00 16:00
10:00 16:00
So 10:00 16:00
Ne 10:00 16:00
Upřesnění
červenec, srpen
Otvírací doba mimo sezónu
od do
Po
Út
St
Čt
So 10:00 16:00
Ne 10:00 16:00
Poznámka k otvírací době
Květen, červen, září. V období leden - duben a říjen - prosinec kdykoliv na objednávku.
Typ památky nebo kulturního zařízení
Zámek
Služby
svatby, rodinné oslavy, firemní akce, konference, prezentace pro potenciální klienty, ubytování, driving range a golf indoor, kavárna
Sloh
baroko

Adresa

Zámek Napajedla
Zámecká 265
763 61 Napajedla

Kontakt

telefon: +420 733 191 735; +420 603 769 640 (Iva Janálová - svatby, akce, oslavy)
e-mail: info@zameknapajedla.cz ; iva.janalova@seznam.cz (svatby, akce, oslavy)
www: www.zameknapajedla.cz

Další informace

Zámek Napajedla – to je dokonalý standard pro splnění Vašich snů. Je otevřen Vašim přáním, ať už se rozhodnete pro vystrojení svatby, rodinné oslavy, firemní akce, konference nebo romantické večeře pro dva v některém z mnoha překrásných salonků či sálů. Zcela jistě oceníte příjemné posezení v zámecké kavárně či jedinečná vína ze zámeckého sklepu a vinotéky. Rovněž můžete absolvovat zámeckou prohlídku a nahlédnout do historických sálů zámku. Zámecký park Vám nabízí místo pro klidnou rodinnou procházku. Zámek napajedla také pravidelně pořádá akce rozdílného typu např. Vánoční vůně, Velikonoční trhy, Dámské večery apod. O těchto akcích se vždy dozvíte na našich stránkách www.zameknapajedla.cz. Těšíme se na Vás.

Zámek Napajedla se nachází na trase v jihovýchodní části města Napajedla, asi 350 m jižně od náměstí. Napajedla vznikla patrně ve 2. polovině 13. století jako statek náležející ke hradu Buchlovu. První zmínka o tvrzi pochází z roku 1366. Po roce 1511 se Napajedla stala svobodným šlechtickým majetkem, který ovšem často měnil majitele. V roce 1611 jej získali Rottalové, kteří se také nejvýrazněji zasáhli do vzhledu městečka, ačkoliv největšího věhlasu dosáhlo napajedelské panství za pánů ze Stockau (1824–1884). Poté náležel zámek Baltazziům, kteří jej vlastnili až do roku 1935, kdy jej odkoupily Baťovy závody. Po II. světové válce připadl zámek průmyslovému podniku Fatra, který ho občas využíval k reprezentativním účelům - budova tedy nebyla nikdy přístupná "běžné" veřejnosti, na druhou stranu však byla vcelku dobře udržovaná. V roce 2008 po změně majitelů se zámek poprvé otevřel veřejnosti, odkoupila ho místní podnikatelka Eva Gajdošík. Téhož roku po nezbytné první investici zprovoznila menší prohlídkový okruh a začala zde pořádat občasné tvůrčí dílny, besedy či dámské kluby. Zámek se navíc poprvé v historii otevřel pro svatební obřady. Při prohlídce překvapí, jak krásné a bohatě zdobené interiéry se zde i po letech dochovaly. Ohromí už majestátní vstupní schodiště v zámeckém foyer s jedinečnými malbami na zdech, ústící do prosluněného kulatého zrcadlového sálu s křišťálovým lustrem. Také další místnosti jsou vybaveny dobovým nábytkem i nádobím a dýchají atmosférou "starých zlatých časů". Zámek byl vybudován v letech 1764–1769 architektem Franzem Antonen Grimmem pro Leopolda z Rottalu; dokončen byl za jeho dcery Anny. Na třech podlažích bylo vedle zázemí přes padesát obytných místností. Pozdně barokní až klasicistní zámek má trojkřídlou dispozici s otevřeným nádvořím. Dominantní význam má hlavní sál ve středu západního křídla, vystupujícího navenek trojbokým rizalitem. V 19. století byla do východního křídla vestavěna novogotická kaple s hvězdicovou žebrovou klenbou. Zámek obklopuje desetihektarový park v anglickém stylu se vzácnými dřevinami a romantickým rybníčkem s lekníny. V Napajedlích lze navštívit expozici městského muzea na Palackého ulici č. 94, v centru města novorenesančně-secesní radnici na náměstí z let 1903-05, postavenou podle návrhu architekta D. Feye.

Zámek je místem, které vás okouzlí svou noblesou, krásou, pompézností, svébytným duchem. Budete procházet sály, kde se konaly významné události a kde hodovala místní šlechta. Budete spát v pokojích, kde spávaly místní komtesy. Navštívíte park, který byl svědkem věhlasných dražeb koní. Ostatně staleté stromy by mohly vyprávět... Zámek Napajedla je jedinečným místem s bohatou a zajímavou historií, plným inspirace, kde se snoubí historie se současností, kde žili nebo jej navštívili významné osobnosti - bán Jelačič významný chorvatský šlechtic, Aristides Baltazzi – strýc Mary Vetserové, která se zamilovala do korunního prince Rudolfa – syna císařovny Sissy, Jan Antonín Baťa, který chtěl ze zámku udělat své soukromé sídlo, které navštívili známé osobnosti současnosti jako např. herečka Mahulena Bočanová, moderátor Dalibor Gondík, herec Luděk Sobota, šansoniérka Světlana Nálepková či herec Boleslav Polívka.
Nabízíme:

  • Prohlídky historických sálů zámku s fundovaným průvodcem. Doba prohlídky cca 45 minut.
  • Večerní prohlídky zámku, zejména v letním období či při akcích zámku.
  • Prohlídky zámku pojené s programem pro děti.
  • Prohlídky zámku spojené s degustací vína.
  • Prohlídky zámku s posezením v kavárně s lahodnou kávou a zámeckým štrúdlem.
  • Prohlídky zámku s možností zajištění obědu či občerstvení dle vašeho přání.
  • Cena prohlídky: dospělí 100,-Kč, senioři 80,-Kč, děti 50,-Kč

Pokud byste rádi prožili pohádkovou svatbu, oslavu či jinou akci na zámku, kontaktujte paní Ivu Janálovou: iva.janalova@seznam.cz, +420 603 769 640

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí