Zámek Nový Světlov

Novogotický zámek Nový Světlov, původně gotický hrad z 15. století, je dnes někdy přezdívám slovácké Miramare a slouží jako hotel a restaurace. V turistické sezoně se v omezené míře nabízí prohlídky zámku. Nádvoří zámku je zastřešeno, plně klimatizováno a vybaveno audiovizuální technikou. Prostor umožňuje pořádání divadelních a koncertních vystoupení, kongresů a konferencí. Prostředí zámku je oblíbené pro pořádání svateb. Součástí komplexu je i rozlehlý anglický park.

Zámek Nový Světlov
Typ památky nebo kulturního zařízení
Zámek
Sloh
pseudogotický

Adresa

Zámek Nový Světlov
Světlov 291
687 71 Bojkovice

Kontakt

telefon: +420 572 666 222, +420 603 587 339
e-mail: recepce@zameksvetlov.cz
www: zameksvetlov.cz

Další informace

Zámek Nový Světlov, který byl postaven v roce 1480 jako hrad na skále nad soutokem Koménky a Olšavy, leží u silnice z Bojkovic do Komně.

Nový Světlov postavili kolem roku 1480 bratři Landštejnové (Ctibor, Jaroslav a Zbyněk). Po vybudování hradu se Bojkovice staly centrem rozsáhlého panství 25 obcí. Gotický hrad se postupem času opevňoval a chránil obyvatele před četnými nájezdy vojsk a válečnými vichřicemi.

V polovině 19. století byl Nový Světlov na návrh vídeňského architekta Eduarda Kuschee přestavěn ve stylu anglické tudorské gotiky na reprezentační sídlo šlechty. Díky své podobě se zámkem Miramare u Terstu je také nazýván slovácké Miramare.

Park u zámku býval oborou, která byla začátkem 19. století z velké části přeměněna na anglický park. Nejcennější dřeviny jsou v její přední části. Rozloha parku je 19,5 ha a najdeme zde pozdně barokní sochy sv. Dominika, Panny Marie a sv. Vincence.

V roce 1984 byl zámek rekonstruován – byl v něm vybudován hotel, restaurace, vinárna, turistická ubytovna a působila zde škola v přírodě. Zámek Nový Světlov leží v krásném prostředí Bílých Karpat, láká návštěvníky k turistickým procházkám či vyjížďkám na kole.

V současné době se na zámku nachází hotel, restaurace, kavárna a zastřešené nádvoří, které slouží k pořádání koncertů.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí