Zámek Slavičín

Zámek Slavičín, který vznikl 18. století přestavbou starší trvzi, je v současnosti využíván jako restaurace a vinárna. Zámek byl navrácen předválečným majitelům - rodině Wichterlových, z níž pocházel i vynálezce kontaktních čoček akademik Otto Wichterle.

Zámek Slavičín
Typ památky nebo kulturního zařízení
Zámek
Přístupnost tělesně postiženým
Vstup do objektu bez schodů nebo rampou Přístupnost všech oddělení – dveře 80 cm
Jazyky personálu
český
Sloh
baroko

Adresa

Zámek Slavičín
Osvobození 24
763 21 Slavičín

Kontakt

telefon: +420.577341749

Další informace

Slavičínský zámek se nachází na ulici Osvobození č. 54, v centru města na levém břehu říčky Nevšovky, asi 150 m severně od Horního náměstí.

První historická zmínka o Slavičíně pochází z roku 1256, kdy byl slavičínský újezd lénem olomouckých biskupů. V době předhusitské měli v městečku sídlo vladykové ze Slavičína a existoval zde kostel s farou. Již tehdy zde pravděpodobně stála i tvrz, která je ovšem poprvé výslovně zmiňována až v roce 1528. Majitelé městečka se často střídali, od roku 1733 jej vlastnili Podstatští, kteří tvrz ve 2. polovině 18. století přestavěli na barokní zámek. Zámek je tvořen jednopatrovou trojkřídlou budovou s novorenesanční fasádou. Za zámkem se nachází rozsáhlý přírodní park, v 19. století byl upraven na anglický park. Dnes je v něm umístěn přírodní amfiteátr. V roce 1912 získala zámek rodina Wichterlů, které byl po II. světové válce zabaven. Do roku 1989 byl v majetku Státních lesů využíván k administrativním účelům a jako pohostinství. Po roce 1990 byl vrácen původním majitelům, kteří v objektu provozují restauraci a vinárnu.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí