Stezka zdraví na Tlusté hoře

Stezka zdraví se nachází v lese pod Tlustou horou nedaleko centra Zlína. Nabízí spoustu možností pro aktivní trávení volného času - běh, cykloturistiku, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky. Výlet si můžete prodloužit k dalším významným místům.

Stezka zdraví na Tlusté hoře
Typ
Park / lesopark

Adresa

Stezka zdraví na Tlusté hoře
760 01 Zlín

Kontakt

Další informace

K tzv. jádrovému území stezky zdraví, kde se nalézá atypický dřevěný lesní altán s informačními tabulemi (naučné informace o přírodě, tělocviku, mapové podklady), lanová visutá lávka a pět stanovišť s dřevěnými prvky na cvičení a posilování různých svalových skupin (hrazdy různé výšky a velikosti, kladiny, bradla, žebřiny, kruhy vč. dětského koutku se skluzavkou a dětskými hopsadly, systém plošin na sklapovačky atd.), vede několik značených přístupových tras - z Letné - ul. Pod Rozhlednou (zastávka Sportovní hala, trolejbus č. 7, 11, 12, 13, 14), ze čtvrti U Majáku (zastávka Maják, točna, autobus 31), z Prštného - ul. Nerudova (vystoupit u Hypermarketu Albert, zastávka Prštné, trolejbus č. 1, 2, 3, 6, 10, 11, autobus č. 53, 70) a z Podhoří - ul. U Slanice (trolejbus č. 4, 5, zastávka konečná). V orientaci v území Vám pomohou informační tabule (naučné informace o přírodě, tělocviku, mapové podklady). Dále je zprovozněn informační systém celého území se značením všech tras. Projekční část stezky zdraví probíhala v koordinaci s Fakultou tělesné kultury a sportu Karlovy univerzity v Praze.

Výlet si můžete prodloužit o několik dalších turistických tras. Jedna z nich vede k vysílači Tlustá hora nebo kolem Lesního hřbitova přes kopec Barabáš s krásnými výhledy na město. Procházku si můžete zpestřit návštěvou známých zlínských filmových ateliérů. Filmový uzel Zlín je jedinečným filmovým a zábavním centrem pro celou rodinu. Pokud vám čas dovolí, zkuste ještě prozkoumat v zalesněných kopcích pozůstatky zlínského hradu.

Modrá turistická trasa vás zavede k malenovickému hradu, kde na vás čekají zajímavé expozice. Děti určitě zaujme ta největší a nejzajímavější - zoologická expozice s více než stovkou vypreparovaných zvířat z celého světa a jedinou kostrou slona vystavenou v České republice. Nechybí ani interaktivní kvízy, při kterých si vyzkouší své znalosti. Nenáročná trasa je dlouhá 6,5 kilometru. K malenovickému hradu můžete vyrazit také na kole. Zpět do Zlína se můžete vydat po cyklostezce kolem řeky Dřevnice.

Trasu je možné prodloužit k oblíbenému výletnímu a poutnímu místu Svatá voda s pramenem léčivé vody. Poblíž pramene se nachází kamenný oltář se sochou Panny Marie Lurdské a malá kaple.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí