Kroměřížsko

Kroměřížsko pro návštěvníky představuje možnost poznání, kulturu i výborné podmínky pro aktivní a relaxační dovolenou.

Kroměřížsko

Kroměříž, město památek UNESCO

Centrem regionu je město Kroměříž. Určitě poznejte jeho podmanivou krásu. Arcibiskupský zámek a zahrady Květná a Podzámecká jsou pro svou jedinečnost zapsány na Seznam památek UNESCO. Nezapomenutelné zážitky nabízejí také kroměřížská muzea, chrámy, uličky, kostýmované prohlídky nebo výtečná gastronomie v podobě místních specialit či správně řízného piva. Zábavná může být prohlídka zahrad či města z turistického vláčku

Kroměříž, město památek UNESCO

Do Chřibů! Pěšky, na kole, na koni, na lyžích

Kouzelná příroda, klid a pohoda - to je malebné pohoří Chřiby, jak mnozí říkají "Buchlovské hory". Vychutnejte si ji v létě při turistických výletech, na kole, na koních, ale i v zimě na běžkách nebo na sjezdovkách. Turistické cesty vás povedou na hradní zříceninu Cimburk, na rozhlednu Brdo, na barokní hřbitov ve Střílkách (velmi cenná národní kulturní památka) nebo do Koryčan za koupáním, kempingem či hipoterapií. Jedinečné jsou také Kostelany, kde narazíte na pravý westernový ranč. Přes Bunč zase vedly staré kupecké stezky, ale i "baťovská" dálnice, na jejíž zbytky můžete dosud narazti. Nabídka je pestrá. Všude naleznete pohostinnost, zábavu i dobré ubytování.

Do Chřibů! Pěšky, na kole, na koni, na lyžích

Majestátný Hostýn

Nejméně den, raději dva, si vymezte k poznání „majáku Moravy“, poutního místa Svatý Hostýn. Sem po celou sezonu směřují každoročně desetitisíce poutníků i návštěvníků. Stojí sem přijít za magičností tohoto místa, ale také za malebností přírody Hostýnských vrchů.

Majestátný Hostýn

Místa, která musíte vidět

Poznali jste Kroměříž?– Objevujte dál. Zastavte se u větrného mlýna ve Velkých Těšanech, je národní kulturní památkou. Ve skanzenu v Rymicích poznejte hanácké tradice. Okouzlí vás zámek v Chropyni, Holešov pak překvapí památkami židovské kultury, které jinde nenajdete.

Místa, která musíte vidět

Kroměříž žádanou destinací

Poznejte Kroměříž jako město, které nenabízí pouze památky zapsané na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO, ale má řadu dalších rozmanitých podob. Město Kroměříž svým návštěvníkům nabízí mnohem více, než byste tušili. Je zde široká nabídka sportovního vyžití, město nabízí adrenalinové zážitky, pohled do historického podzemí jak v muzeu, tak v historickém vinném sklepě. Město je přátelské k milovníkům květin, hudby, dobrého jídla a pití.

 

Kroměříž žádanou destinací