MŇAM! Gastrofestival - Svatomartinský speciál

Co jiného si dát dobrého na podzim, než originální Svatomartinská vína a husy, doplněny o další podzimní laskominy. Máte se opět na co těšit!

MŇAM! Gastrofestival - Svatomartinský speciál

Listopadový Mňam si bere na starosti z pódia skvělá herečka, kuchařka a hlavně nadšenkyně do vaření - Markéta Hrubešová. Nejen, že celým dnem provede svým hlasem, ale také přiveze vlastní kuchařky, které se dlouhodobě těší velkému zájmu. Pokud už její kuchařku máte, klidně ji seberte s sebou a ulovte si Markétin podpis! V sobotu 9. listopadu 11.00 - 20.00 na výstavišti Floria v Kroměříži.

Svaz vinařů České republiky letos vydal výjimku ohledně Svatomartinského vína, a proto i když svátek Svatého Martina vychází až na pondělí, vy ochutnáte první letošní úrodu našich vinic už s předstihem. Vinařství která se zúčastní podzimního Mňam! gastrofestivalu bude přes deset,a většina pochází z blízkého okolí. Jsou to jak malá rodinná vinařství, tak větší a zavedené značky. Poctivě námi vybrány tak, aby vaše chuťové buňky prožily skvělý den.

K dobrému vínu, ale patří také dobré jídlo. K podzimu pak zase husy a kačeny. A nebyl by to Mňam! gastrofestival, aby vám opět nepřinesl od všeho pořádnou nálož. Všeho bude na Výstavišti Kroměříž dostatek. Nejen, že si dáte třeba už populární trhanou kachnu v domácím pečivu, ale třeba husí maso v lokších se zelím, nebo výbornou variantu s červenou řepou. Kombinací bude spoustu.

Své si najdou jak milovníci klasického zpracování, tak gurmáni, kteří rádi zkouší nové možnosti české kuchyně. Chybět nebude ani poctivý gulášek, který zahřeje v listopadovém počasí, nebo výborné domácí zabijačkové dobroty. 

Pokud máte rádi víno, ale husy a kačeny nepatří mezi vaše favority, nezoufejte. Opět přijedou originální food trucky, které nabídku rozšíří. Jeden z nich bude patřit pouze autentickému podání asijské kuchyně, jinde zase dostanete luxusní podzimní dýňovou polévku. 

Ale i pokud máte v plánu jen koštovat desítky druhů vína, stále bude co zobat v menších stáncích. Těšte se na olivy, sýry nebo ořechy. Prostě pochutiny, které k popíjení Svatomartinského vína náramně pasují. 

Cimbálová Muzika Valašského Souboru Kašava potom příjemně doprovodí celou akci typickou hudbou pro náš region.

Opět otevřeme Dětský svět, aby i ratolesti měly o zábavu postaráno a parkoviště jako vždy nabídne kapacitu pro 2500 automobilů.

Dospělí vstupné 100 Kč / děti do 150 cm zdarma.