Východní Morava obytným vozem a karavanem

 

O tom, že je Východní Morava krásná, není pochyb a proto i karavanisté velice rádi tuto oblast navštěvují, neboť jim poskytuje téměř vše, co pro jejich životní styl potřebují. Krásnou přírodu, zajímavé turistické cíle, hezké kempy, pohodu a svobodu cestování.

Pokud se jich zeptáte, kam nejraději jezdí a kde kempují, dočkáte se mnoha různých odpovědí. Někteří využívají caravaningu opravu naplno, a tak než s pobytem v kempu, spojují svou dovolenou v pohybu s přesouváním se z jednoho zajímavého místa na druhé.

 

Cestovat obytným vozem totiž znamená, že se můžete kdykoliv rozhodnou pro jakýkoliv cíl a nic pro vás není překážkou. Ráno se probudíte na krásném odlehlém místě, odpoledne si projedete okolní cyklostezku a večer již sedíte ve vinném sklípku s poblíž zaparkovaným obytným autem, který vám na konci dne plného rozmanitých aktivit poskytne zázemí.

 

Pokud se Vám nechce příliš cestovat a raději byste měli zázemí na jednom místě, ze kterého budete podnikat různé výlety, pak volba dovolené v pohybu to je karavan a kemp. A přesně tak to mají i karavanisté rozdělené. Ti, kteří mají rádi spíše aktivní, cestovatelskou dovolenou, velice často spojují caravaning s obytným vozem a naopak.

 

Kam karavanisté v oblasti Východní Moravy jezdí a kde kempují nejraději?

 

Udělali jsme průzkum v karavanistické komunitě a zajímavých tipů se sešlo opravdu hodně. Třeba poslouží i Vám jako inspirace pro dovolenou v pohybu na Východní Moravě.

 

Rožnov pod Radhoštěm

Město, které se právem nazývá srdcem Valašska, má bohatou historii a mnoho zajímavých turistických cílů. Za návštěvu určitě stojí Valašském muzeu v přírodě, které se může pochlubit největším souborem lidových staveb u nás, nebo Rožnovské pivní lázně. Rozhodnete-li se uspořádat výlet po okolí, neměli byste minout Pustevny s unikátními turistickými chatami, které navrhoval Dušan Jurkovič, nebo jen o pár set metrů dál sochu Radegasta.

I v tomto městě naleznete možnost parkování karavanu a to ve dvou kempech umístěných naproti sobě, jen kousek od skanzenu a koupaliště. Rozhodnete-li se zde zůstat o něco déle, nebudete litovat, oba kempy jsou ideálním startovacím bodem pro vaše výlety po tomto krásném městě a jeho okolí.

 

Zůstaneme-li v této oblasti během zimy, najdete zde dostatek možností pro skvělé lyžování a další zimní sporty. Jen namátkou – skiareály Kyčerka a Razula ve Velkých Karlovicích, Skiareál v Karolínce, kde všude lze pohodlně zaparkovat obytný vůz i přes noc.

 

 

Bystřice pod Hostýnem

 

I toto město a jeho okolí má co nabídnout. Za návštěvu stojí poutní místo Svatý Hostýn, kde naleznete baziliku, rozhlednu a také křížovou cestu, jejímž autorem je opět Dušan Jurkovič. Zůstanete-li ve městě samotném, navštivte rozsáhlý komplex bystřického zámku, kde se v letní sezoně koná řada výstav a koncertů.

 

Zatoužíte-li po koupání, pak byste neměli minout přehradu Bystřička, která je vyhledávaným rekreačním cílem. Hned u přehrady je umístěn kemp “Ranč Bystřička” jehož součástí je i dětské hřiště a mnoho dalšího. Za zmínku stojí i okolí Bystřičky,

 

 

Pokud se přesuneme blíže ke Zlínu, pak dalším oblíbeným místem karavanistů je rekreační areál Pahrbek v Napajedlech. Tady vás čeká mnoho atraktivit – jízda lodí po Baťově kanále, na kole po cyklostezce podél tohoto kanálu, návštěva světově proslulého hřebčína.  Opomenou nelze Zlín a návštěvu jeho zoologické zahrady, která je, dle karavanistů, „nejhezčí, co znají“.

 

Východní Morava je krásná a nabízí bezpočet turistických cílů, které rozhodně stojí za návštěvu a objevení. Stačí se podívat na stránky www.vychodni-morava.cz. Nemáte-li svůj obytný vůz, nebo přívěs, doporučujeme navštívit stránky RENTELA.cz - první komplexní rezervační systém caravaningu v České republice, který pomáhá rychle a snadno vybrat ten nejlepší obytný vůz nebo karavan za požadovanou cenu. Nezapomeňte sebou vzít kola, Východní Morava je pro cyklisty ráj.