Slovácko

Slovácko přitahuje mnohé návštěvníky až magickou silou. Unikátní památky se zde potkávají s nezaměnitelnými stavbami lidové architektury a archeologickými nalezišti. Folklor a lidové tradice zde žijí v každé obci.

Slovácko

Historické památky

Slovácko, centrum Velkomoravské říše, poskytuje mnoho příležitostí k poznání raného středověku. Významné památky nacházíme na Velehradě, na Modré, ve Starém Městě a v Uherském Hradišti.

Dominantu krajiny tvoří Buchlov, s nikdy nedobytým hradem, a sousední Modla, s kaplí sv. Barbory. Na jejich úpatí návštěvníky okouzluje barokní zámek Buchlovice, zasazený do kouzelné zahrady.

Vzhled zámku Nový Světlov v Bojkovicích vystihuje jeho přezdívka Slovácké Miramare. Zříceniny hradů Střílky a Cimburk dokumentují strategickou polohu této oblasti.

Historické památky

Folklor a tradice

Svým osobitým nářečím, nezaměnitelnými kroji a slavnostmi patří Slovácko k nejpozoruhodnějším folklorním oblastem České republiky.

Jsou to slavnosti, kdy žije celá obec a obléci se do kroje představuje pro místní svátek. Proto jsou slovácké slavnosti tak jedinečné. Dotvrzuje to i skutečnost, že Slovácká jízda králů a slovácký mužský skočný tanec verbuňk jsou na Seznamu nehmotného dědictví UNESCO.

Folklor a tradice

Slovácko aktivně

Slovácko je nejen kraj vína a dobrosrdečných lidí, ale také nádherné přírody. Například Bílé Karpaty jsou evropskou biosferickou rezervací pod ochranou UNESCO.

Díky novému fenoménu, kterým je Baťův kanál a cyklostezka kolem něj, se návštěvníkům dostává v České republice něco nevídaného. Historická vodní cesta je lemovaná 80 kilometrů dlouhou cyklostezkou a stačí si jen vybrat místo vašeho pobytu a pohodlně na lodi či na kole poznávat krásy a chutě Slovácka.

Slovácko aktivně