Tanec Valmez

12. ročník mezinárodního festivalu TANECVALMEZ chystá různorodou ochutnávku soudobého tance.

Tanec Valmez

Diváci se mohou těšit na hvězdy francouzského break dance a hip hopu či na romsko-arménský funk a soul skupiny BKP vedené úspěšným Vahe Akopjanem. Chybět nebude ani scénický tanec v podání Burki&Com a Dory Sulženko Hoštové.

 

Fanoušky festivalu letos čeká několik překvapení. „V sobotu si nenechte ujít taneční bitvu, neboli  battle, s českou i zahraniční porotou. Bude mezi nimi např. Bboy Junior, jeden z nejlepších break dancerů na světě. Další novinkou je páteční happening na náměstí Valašského Meziříčí, připraveny jsou i workshopy s účinkujícími. Ústřední postavou Bachtale Kale Phrala (BKP) je Vahe Akopjan, nejúspěšnější tanečník „urban style“ a hip hopu v Česku. Za sebou má řadu ocenění i spolupráci s hvězdami jako 50 Cent a další. Umělce z romsko-arménské skupinyBKP spojuje láska k funku, soulu a lockingu – specifickému stylu street dance založenému na hravosti. Do Zašové přijedou se show, kterou vytvořili speciálně pro TANECVALMEZ. V rytmu break dance a hip hopu se ponesou také další choreografie. V Dos au mur se v hlavních rolích představí několikanásobní šampioni v break dance Camille Regneault (Bgirl Kami)a Julien S. Maximin (Bee D), s duetem Addiction vystoupí Junior Bosila (Bboy Junior) a řecká mistryně street dance Kalliopi Tarasidou.

 

Scénický tanec budou reprezentovat dvě česká uskupení. Svérázný pražský soubor Burki&Com se vrací na festival po třech letech s choreografií Největšípřání s podtitulem „balet ironie a radosti“. Soubor propojuje současný tanec s prvky divadla a kabaretu takovým způsobem, že se publikum baví od první do poslední minuty. Dvě inscenace uvede také Dora Sulženko Hoštová. V duetu Proces vypráví příběh vzniku tanečního díla a zároveň poukazuje na nešvary soudobé tvorby. K tomu se vrací i v Progresu, kde se k tanečníkům přidají navíc mim a artista z cirkusu.

 


PROGRAM FESTIVALU TANECVALMEZ 2019

 

ČTVRTEK (17. října)
19:00   předprogram             
20:00   Proces                      Dora Sulženko Hoštová (ČR)

 

PÁTEK (18. října)
19:00   Progres                     Dora Sulženko Hoštová (ČR)
20:30   Největší přání            Burki&Com (ČR)     

 

SOBOTA (19. října)
13:00 - 17:00                       TanecValmez Battle     

                                            Judges – bboy Junior (FR), Honza 100%Powermoves (CZ),

                                            Bgirl Kami (FR)

20:00   Addiction                    Junior Bosila – Kalliopi Tarasidou (FR)
21:00   Dos au mur                 Regneault Camille (Bgirl Kami) – Julien S. Maximin (Bee D) (FR)
            (Back to the wall)
22:00   INDFRAME                 Bachtale Kale Phrala (BKP)