Valašsko

Valašsko je region s osobitou kulturou, prastarými tradicemi, úžasnou architekturou, vyhlášenou tradiční kuchyní i nabídkou prvotřídních služeb. Horské prostředí Beskyd a Javorníků vytváří ideální podmínky pro dovolenou plnou zážitků, odpočinku a relaxace.

Valašsko

Hřebenové trasy

Vsetínské Beskydy a Javorníky – dvě pohoří, která nabízejí jedinečný zážitek v podobě 100 kilometrů hřebenové tůry, která nemá v České republice obdoby. Nejprve si vychutnáte hřeben Vsetínských Beskyd, který vede východně od Vsetína až do Makovského sedla na česko-slovenské hranici. Odtud přejdete do pohoří Javorníky, abyste se po pohraniční čáře vraceli západním směrem ke Vsetínu. Tato trasa, kterou si užijí jak pěší turisté, tak bikeři, má příznačný název Vsetínská podkova.

Další zajímavé hřebenové trasy se nabízejí z Pusteven na Radhošť v Beskydech, napříč Hostýnskými vrchy, ve Chřibech i Bílých Karpatech.

Hřebenové trasy

Historie a tradice

Určitě vás pohltí architektura starých dřevěnic i život ve známém skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Budete obdivovat um jedinečných staveb architekta Dušana Jurkoviče na Pustevnách nebo si budete pochutnávat na některé valašské specialitě, třeba frgálu. Obří koláče s podmanivě sladkou chutí se nikde jinde nevyskytují a jsou chráněnou pochutinou EU. Je to zážitek!

Historie a tradice

Krajina snů

Objevte krajinu, která je jako obraz a nabízí úžasné výhledy otevírající se do všech světových stran. Tyto pohledy uchvacovaly a podněcovaly umělce k tvorbě hudební, spisovatelské, výtvarné nebo řezbářské. Někteří z nich zde i trvale žijí, díky čemuž se taky např. Soláni přezdívá „vrch umělců“. Objevte krajinu, která je protkaná sítí pěšin a cest, která je v létě posetá květinami a bylinami, objevte krajinu, která působí jako lék, ale může se pro vás stát i drogou. Přidejte si k tomu širokou síť nejrůznějších služeb a nově vybudovaných atraktivit a budete vědět, proč je Valašsko na předních příčkách v zájmu turistů a návštěvníků. Valašská příroda – to je pohoda, energie, zážitky i dobrodružství! Valašsko je ten správný tip pro vaši dovolenou!

Krajina snů