Východní Morava pro zdraví

Východní Morava – Zlínský kraj nabízí řadu vyhledávaných prázdninových aktivit, které přinášejí ZDRAVÍ. Vybírat můžete z pestré nabídky: pěší turistika a cykloturistika, koňské vyjížďky, golf, bikeparky, vyjížďky lodí, wellness centra i krásná místa ke koupání.

Východní Morava se pyšní vysokým podílem chráněných oblastí s neporušenou čistou krajinou, kterou dotváří široká nabídka lázeňských míst, možností pro odpočinek, relaxaci, péči o zdraví a načerpání nových sil. V každém místě dnes najdete dobré služby gastronomie i ubytování.

Valašsko, kde to voní zdravím!

Valašsko je neodmyslitelně spojeno s nádhernou přírodou i lidovými tradicemi. Najdete zde řadu památek lidové architektury. Celá oblast se velmi rychle rozvíjí a patří dnes svou turistickou nabídkou, např. nádherné přírodní koupání, skvělá wellness centra, bike arény, k nejlepším v rámci celé České republiky. Od Velkých Karlovic přes Vsetín, Rožnov pod Radhoštěm a dál se kolem řeky vine Cyklostezka Bečva. Je to krásné, přitažlivé a voní to Zdravím!

Program „Valašsko - Kde to voní ZDRAVÍM!“ obsahuje tuto nabídku:
Program č.1-A „Velké Karlovice a okolí“, 4denní program
Program č.1-B „Rožnov pod Radhoštěm a okolí “, 3–4denní program
Program č.1-C „Wellness pro zdraví i pravé valašské pochoutky“, 3denní program
 
Kdy přijet? Pekařská sobota, Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm, červenec. Slané i sladké pečivo, soutěž o nejlepší chleba a rohlík. Ochutnávky a folklorní vystoupení. Nenechte si ujít zážitky plné vůně a chutí.
 

 

Kroměřížsko – zdraví a podmanivá krása!

Programy přináší tipy na pobyty pro zdraví v nejkrásnějších místech Kroměřížska. Unikátní památky UNESCO, památky židovské kultury,
poutní místa i okouzlující příroda a doplňkové aktivity, jako jsou relaxace a regenerace, najdete po celé oblasti. Můžete čerpat zdraví po ojedinělé cyklostezce podél řeky Moravy, po cestách do Chřibů nebo do Hostýnských vrchů. Kola, koně, in-line brusle, lodě i vyhřívaná
koupaliště. To je Kroměřížsko, to je Zdraví a podmanivá krása!

Program „Kroměřížsko – ZDRAVÍ a podmanivá krása!“ obsahuje tuto nabídku:
Program č.2-A „Stopami zdraví Hostýnského Yettiho“, 3denní program
Program č.2-B „Kroměříž – Krása a smysly pohladí duši“, 3denní program
Program č.2-C „Chřiby vás okouzlí i ozdraví“, 4denní program
 
Kdy přijet? Dožínky Zlínského kraje, Kroměříž, srpen
Lidové slavnosti s bohatým programem. Vystoupení folklorních souborů a muzik, jarmark s tradičními výrobky včetně regionálních potravin i bohatý program pro děti.

Slovácko – za zdravím, pohybem i zábavou

Slovácko je krajem pozoruhodných památek, nádherné přírody, vodní cesty Baťova kanálu, jedinečných folklorních tradic, ale i krajem vynikajícího vína. Rozmanitost a unikátnost Slovácka spočívá v souznění člověka, jeho tradic a umu s přírodou. Je jen málo takových
míst v České republice, kde tuto harmonii ZDRAVÍ budete vnímat tak jako zde. Vybírejte z několika programů, kde se propojuje harmonie zdraví, poznání a chutí.

Program „Slovácko – Za ZDRAVÍM, pohybem i zábavou!“ obsahuje tuto nabídku:
Program č.3-A „Na kole kolem vinohradů“, 3denní program
Program č.3-B „Archeoskanzen, podvodní tunel i Velehrad“, 3denní program
Program č.3-C „Bílé Karpaty a biofarmy“, 4–5 denní program
 
Kdy přijet? Jízda králů, Vlčnov, květen
Snad nejznámější folklorní svátek na Moravě byl v roce 2011 zapsán na Seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Nádherný průvod s vyzdobenými koňmi, legrúty a družicemi v barevných vlčnovských krojích.

 

Zlínsko a Luhačovicko - Dopřejte si svět ZDRAVÍ a relaxace

Zlínsko a Luhačovicko lákají příznivce zdraví a relaxace po celý rok. Určitě zavítejte do Luhačovic. Patří mezi nejkrásnější lázeňská místa v ČR a jsou proslulé přírodními léčivými prameny, příznivými klimatickými podmínkami a příjemným prostředím. Vyvěrá zde 17 minerálních pramenů o teplotě 10-14 °C, které jsou pro vysoký obsah minerálních látek a vynikající proplynění považovány za jedny z nejúčinnějších v Evropě.

Zajímavé jsou možnosti výletů do okolí, např. do největšího města v regionu, Zlína. Návštěvníky přitahuje především zlínská funkcionalistická architektura, která je evropským unikátem.

V místní části Zlína - Kostelci najdete zajímavou lázeňskou nabídku. Zdejší minerální voda se pyšní vysokým obsahem sirovodíku, který nemá žádný jiný zdroj v republice. Pomáhá lidem s nemocemi pohybového ústrojí ale i atopického ekzému nebo lupénky.

 

Program „Zlínsko a Luhačovicko – Dopřejte si svět ZDRAVÍ a relaxace“
obsahuje tuto nabídku:
Program č.6-A Luhačovice – balzám pro tělo i duši, 4denní program
Program č.6-B Pozlovice – zdraví uprostřed přírody, 3denní program
Program č.6-C Zlín – zimní romance pro zdraví, 3denní program

Kdy přijet? Celoročně - každá část sezony má svá kouzla.

Připojené soubory

Připojené soubory