Zábava pro každého

Zábava pro každého

Východní Morava se může pochlubit celou řadou zajímavých a oblíbených turistických cílů vhodných pro rodiny s dětmi. Zábavné a současně poučné jsou například  Archeoskanzen a Živá voda v Modré, unikátní zoo ve Zlíně-Lešné. Relaxaci a hru si pak užijete v zábavním parku Galaxie ve Zlíně nebo zábavných lanových centrech prakticky ve všech oblastech regionu.Do zoo ve Zlíně Lešné

Zoo ve Zlíně Lešné  je  pro rodiny s dětmi nejoblíbenější  turistický  cíl  celé  Moravy. Láká je svou neopakovatelnou atmosférou  kontaktu  se  zvířaty  i  nádhernými  procházkami v  historickém  lešenském  parku  s  pohádkovým  zámkem.  Zoo  je  členěna  do  zoogeografických  oblastí, takže  poznáte  nejznámější  zástupce  zvířat  ze  všech světadílů, novinkou je kontaktní expozice Zátoka rejnoků.

Do zoo ve Zlíně Lešné

Do období Velké Moravy a pod hladinu rybníka

V archeoskanzenu v Modré u Velehradu jsou děti jako doma. Zde máte možnost  nejen  zhlédnout, jak žili Slované, ale i vyzkoušet si dávná řemesla z doby Velkomoravské,  ochutnat speciality,  poznat  původní  plodiny,  keře i stromy. V průběhu roku probíhají ve skanzenu slavnosti, výstavy, trhy i setkání.

V těsném sousedství archeoskanzenu v unikátním podzemním proskleném tunelu budete v expozici Živá voda obdivovat ekosystém řeky Moravy. Zblízka uvidíte kapitální  ryby, o kterých jste dosud jen slyšeli – třeba sumce nebo vyzu velkou.

Do období Velké Moravy a pod hladinu rybníka

Za zážitkem do vzduchu

V turisticky atraktivní lokalitě Chřibů v obci Břestek nedaleko Velehradu a Buchlovic je moderní centrum balonového létání, které disponuje největšími balony v ČR i střední Evropě. Při nezapomenutelných vyhlídkových letech si z ptačí perspektivy prohlédnete krásnou přírodu a významné památky v okolí – hrad Buchlov, zámek Buchlovice, baziliku na Velehradě a další.

Za zážitkem do vzduchu

Děti v sedlech koní

Východní Morava disponuje širokou nabídkou pobytů pro děti, při nichž se děti naučí jezdit na koni, případně je kůň využit k terapii. 

Takovými lokalitami jsou například Koryčany či Těšánky na Kroměřížsku, Dvůr Hradisko  a Ranč Bučiska v Rožnově pod Rahoštěm,  ranč ve Francově Lhotě na Zlínsku, Ranč Nevada v Buchlovicích Smraďavce.

Děti v sedlech koní

Turistika a sport na Východní Moravě: