Zlínsko a Luhačovicko

Zlínsko a Luhačovicko je krajem nebývalých kontrastů. Vedle sebe na jedné straně stojí ojedinělý funkcionalismus Zlína, secesní architektura Luhačovic a na druhé straně valašské dřevěnice, tradice a folklor jižního Valašska. Honosné zámky ve Vizovicích nebo ve Zlíně-Lešné ostře kontrastují s hrady v Brumově-Bylnici, Lukově či Malenovicích. Ale je toho mnohem víc a je to nádherné.

Zlínsko a Luhačovicko

Aktivně Zlínskem a Luhačovickem

Vstoupíte do okouzlující přírody, mezi minerální prameny přinášející zdraví a s obdivem budete vnímat pohostinnost a lázeňskou atmosféru. Charakter krajiny je předurčen pro romantické pěší výlety a pohodové cyklotoulky.

Volný čas svádí k plavbám po Baťově kanálu a řece Moravě, k pobytům u přehrad, v aquaparcích, pro jízdy na koních Lákají také golfová i tenisová hřiště, zážitkem je návštěva Zoo Zlín nebo vyhlášené palírny ve městě slivovice, ve Vizovicích. Všude najdete vhodné ubytování, užijete si výlety nebo výbornou regionální kuchyni. Není se čemu divit, protože na Zlínsku a Luhačovicku se prolínají zvyky a tradice hned tří etnografických kultur – Valašska, Hané a Slovácka.

Aktivně Zlínskem a Luhačovickem

Princip Baťa

Zlín je město, jehož dnešní tvář nesmazatelně ovlivnilo působení firmy Baťa. Typická architektura zahradního města, kolonie baťovských domků, tovární areál jsou součástí největší městské památkové rezervace funkcionalismu ve střední Evropě. Expozice Muzea jihovýchodní Moravy s názvem Princip Baťa, názorně vysvětluje a ukazuje, v čem spočíval hospodářský zázrak, který zde fenomenální Tomáš Baťa se svými spolupracovníky uvedl do života. Poznejte Baťovo město, nechejte se vtáhnout do příběhu, který je hodný následování.

Princip Baťa