Lednice

Lednice

Lednice

Obec Lednice najdete v širokém údolí řeky Dyje při hranici s Rakouskem v srdci Lednicko-valtického areálu. Ten patří od roku 1996 na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Proto asi nikoho nepřekvapí, že nevelká Lednice patří k nejznámějším turistickým cílům na Slovácku i v celé České republice.

Hlavním magnetem Lednice je Lednický zámek s parkem. Procházka parkem, který ozvláštňují romantické stavby, jako jsou minaret, akvadukt nebo vodárna v orientálním stylu, patří k nádherným zážitkům, podobně jako projížďka po Zámecké Dyji. Vaši pozornost si ale jistě zaslouží i čerstvě zrenovovaný zámecký skleník.

Lednice se může pochlubit překrásnou okolní přírodou. Je tady soustava Lednických rybníků, jejíž součástí je i Zámecký rybník. K přírodním unikátům patří také nedaleká mokřadní rezervace Pastvisko. Krásy Lednice a jejího okolí můžete poznávat na dvou naučných stezkách, a mnoha trasách vhodných pro pěší, cyklisty i pro jízdu na koni. Na své si v tichých zákrutech Dyje přijdou také rybáři.

Turistická nabídka Lednice by nebyla úplná bez zmínky o výborných zdejších vínech. O šíři sortimentu se můžete přesvědčit třeba ve vinotéce, která sídlí přímo na zámku, nebo v některé z vináren či vinných sklepů.

Fotogalerie

Minaret

Minaret

Státní zámek Lednice

Státní zámek Lednice

Jedna z nejatraktivnějších památek v České republice

Zámecký park a skleník

Zámecký park a skleník

Apollonův chrám

Apollonův chrám

Janův hrad

Janův hrad

Lázně Lednice

Lázně Lednice

Moderní rehabilitační zařízení v těsné blízkosti zámecké zahrady poskytuje komplexní léčebné a rehabilitační služby, využívající účinků přírodní jodobromové minerální vody, která blahodárně působí na pohybový a oběhový systém, na neurologické nemoci, ale i na gynekologické potíže a stavy po popáleninách.

Muzeum hraček Lednice

Muzeum hraček Lednice

Víte, jak vznikl plyšový medvídek? Už jste viděli panenku, která přežila bombardování v Drážďanech? Nebo prostě jen rádi zavzpomínáte v místnosti plné retro hraček? V našem muzeum vám představíme spoustu příběhů hraček z 19. a 20. století. Muzeum hraček se nachází v rodinném domě historického centra Lednice a v několika částech představuje dobový vývoj hraček, využívaných materiálů i nejznámější výrobce. Oko návštěvníka potěší nejen autíčka či stavebnice jako Merkur nebo Richter, historické pokojíčky či porcelánové panenky, ale také v českém prostředí nepříliš často vídaná sbírka prvních panenek Barbie. Přijďte se nechat okouzlit nostalgií!

NPR Lednické rybníky

NPR Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace a ptačí oblast soustavy Natura 2000

Pastvisko u Lednice, národní přírodní památka

Pastvisko u Lednice, národní přírodní památka

Bezručova alej

Bezručova alej

Lovecký zámeček

Lovecký zámeček

Naučná stezka Lednické rybníky

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky je jednou z nejvýznamnějších ornitologických lokalit v České republice. Trasa stezky je 11 km dlouhá a má několik odboček. Na celkem osmi panelech se můžete dozvědět mnoho zajímavého o vodním ptactvu, rostlinách i o historii a architektuře zdejší parkové krajiny.

Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka

Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka

Stálá expozice mapující běžný život za první republiky nese název "Lednice dávná - Jak se žilo za Tatíčka Masaryka" a bude jistě zpestřením při Vašem výletě. Muzeum se nachází na náměstí - v budově turistického informačního centra. Prohlídka je vhodná pro všechny věkové kategorie. V expozici si můžete prohlédnout malou ukázku domácnosti městského typu, z níž vcházíte do ulice, ve které nahlédnete do kavárny, holičství, četnické stanice, krejčovství či modiství. Když budete mít štěstí, uvidíte i ruční výrobu klobouků… Titulky novin a časopisů pročtete v trafice a při pohledu na reklamní plochu se třeba necháte zlákat pozvánkami do biografu… V našem samoobslužném ateliéru s nápaditými kulisami si budete moci pořídit originální fotografie na památku – pro tento účel Vám budou k dispozici na zapůjčení také repliky dobových oděvů a doplňků, které pomohou docílit větší autenticitu a Vy budete vypadat jako z filmů pro pamětníky… U pokladny je také možné si zakoupit drobné vintage suvenýry.

Mučicí nástroje středověku - Museum Torture Lednice

Mučicí nástroje středověku - Museum Torture Lednice

V nově otevřeném historickém sklepení, naleznete nevšední expozici mučení a útrpného práva. Rozličných mučicích nástrojů, které používala inkvizice a hrdelní soudy po celém světě. Naleznete zde přes 200 exponátů ze všech koutů světa, z nichž většina jsou dochované originály.

Rybniční zámeček

Rybniční zámeček

Nejbližší cíle v okolí