Částkov

Částkov

Slovní popis polohy obce

Obec Částkov leží asi 10 km východně od Uherského Hradiště v kopcovité krajině na severozápadním okraji Vizovické vrchoviny, která v těchto místech pozvolna přechází v údolní nivu řeky Moravy.

Stručná historie obce

Zemědělská obec je poprvé připomínána již v roce 1321. Historie zdejšího osídlení je ale mnohem starší. Nad obcí v místě zvaném Hradě jsou dodnes patrné stopy po tvrzi a severně od obce byly objeveny mohyly, jejichž vznik spadá do doby kolem roku 2000 před n. l.

Nejvýznamnější památky

Dominantu obce tvoří barokní kostel Pany Marie Lurdské postavený v letech 1898-1899. Zajímavou památku lidové architektury 19. století představují komora u č. p. 37 a sušírna ovoce u č. p. 33.

Kultura a tradice

V únoru se v obci slaví masopust, na květen připadá stavění máje, na červen oslavy dětského dne. Největší událostí roku jsou v polovině října „císařské“ hody s právem.

Přírodní zajímavosti

Z přírodních zajímavostí je cenný Žižkův dub rostoucí jihovýchodně od obce na území přírodního parku Prakšická vrchovina.

Možnosti trávení dovolené

V obci s 370 obyvateli je hřiště na tenis, nohejbal a volejbal, hřiště na kopanou a herna na stolní tenis. V místní lidové knihovně je veřejný internet.

Fotogalerie

Barokní kostel Panny Marie Lurdské

Komora u č.p. 37 a sušírna ovoce u č.p. 33

Nejbližší cíle v okolí