Držková

Obec Držkovou vsazenou do půvabné přírody Hostýnských vrchů nalezneme v nejsevernějším cípu zlínského okresu. Do všech větších měst jako jsou Zlín, Vsetín, Holešov nebo Bystřice pod Hostýnem je to z Držkové zhruba 20 kilometrů cesty.

Držková

Nejvýznačnější  budovou  Držkové je  škola postavená  v roce 1891.  Je v ní  umístěna  mateřská  škola  a  obecní  úřad.  Další význačné budovy  a  objekty  jsou  kaplička,  hasičská  zbrojnice,  dřevěná  zvonice.

Fotogalerie

Expozice karpatského salašnictví v Hostýnských horách

Expozice karpatského salašnictví v Hostýnských horách

Soubor salašnických staveb a vybavení pod širým nebem se nachází v hornaté krajině obce Držková v Hostýnských vrších. Jedná se o jedinečnou expozici zaniklých činností v západních Karpatech. Natáčela se zde pohádka Hodinářův učeň (2019).

Muzeum dřevěného porculánu

Muzeum dřevěného porculánu

Muzeum dřevěného porculánu se nachází v obci Držková kousíček od obecního úřadu. Je umístěno ve stylové kolibě, která byla slavnostně otevřena 25.6.2011. Uvnitř této koliby je expozice podomácky vyrobeného dřevěného nářadí a náčiní, či jak jej sami výrobci ctnostně nazývali dřevěného porculánu.

Ranč v sedle

Ranč v sedle

Méte sen, jak se projíždíte krásnou krajinou na koni, v uších vám zní vítr a kocháte se západem slunce? Neváhejte a navštivte náš Ranč v sedle ve Vlčové. Nabízíme vyjížďky na koních, vyuku westernového ježdění, vození dětí, vození na akcích a relaxační cvičení na koni.

Nejbližší cíle v okolí