Zlín

Zlín je unikátní svou funkcionalistickou architekturou, která nemá jinde v republice, ale ani ve světě obdoby. Centrum města s továrním areálem a obytnými čtvrtěmi vybudovanými v době největšího rozmachu firmy Baťa je památkovou zónou. Zlín má také řadu přívlastků - říká se mu město Tomáše Bati, obuvi, zeleně, studentů, sportu, designu a filmu. Zlín má nezaměnitelnou atmosféru, kterou zažijete při jeho návštěvě.

Zlín

Zlín leží v údolí řeky Dřevnice na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů a s téměř 75 tisíci obyvateli je průmyslově-podnikatelským centrem širšího regionu. Přímo v nejbližším okolí města se nachází řada zajímavých přírodních lokalit, v čele s přírodním parkem Želechovické paseky. Z památek připomínajících nejstarší dějiny Zlína a jeho okolí můžeme jmenovat malenovický hrad a zlínský zámek. Zlín je ale především slavný díky meziválečné funkcionalistické architektuře. Stačí vzpomenout 21. budovu - zlínský mrakodrap, Památník Tomáše Bati nebo Velké kino. Zlín se může pochlubit bohatým kulturním životem. Působí tu Muzeum jihovýchodní Moravy, Městské divadlo Zlín, Filharmonie Bohuslava Martinů nebo Krajská galerie výtvarného umění. Konají se zde mezinárodní festivaly a řada dalších kulturních, společenských i sportovních akcí. Zlín a jeho nejbližší okolí nabízí plno příležitostí pro prožití skutečně příjemné a zajímavé dovolené.

Fotogalerie

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati ve Zlíně

Památník Tomáše Bati je považován za perlu světového funkcionalismu a je jednou z nejvýznamnějších staveb Zlína. Vrcholné dílo architekta Františka Lýdie Gahury z r. 1933 bylo postaveno na počest tragicky zesnulého Tomáše Baťu. Tato architektonická ikona přesahuje svým významem hranice nejen města, ale i České republiky a je srovnatelná např. s vilou Tugendhat.

Zoo Zlín

Zoo Zlín

Zlínská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Svým členěním podle kontinentů nadchne děti i dospělé. Najdete zde rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropickou halu Yucatan, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park. Nadchnou vás i mořští rejnoci, které si můžete pohladit i nakrmit. Největším lákadlem je v současné době první africké slůně v České republice, které se narodilo 6. 6. 2021.

Obchodní dům Zlín

Obchodní dům Zlín

Stavba Obchodního domu ve Zlíně byla podle návrhu dvorního baťovského architekta Františka Lydie Gahury předána k užívání o Vánocích 1931. V průběhu let se budova stala dominantou Zlína a vyhledávaným centrem pro nákupy obyvatel Zlína a širokého okolí. Přesně po 85 letech nastal čas na rekonstrukci. Obchodní dům Zlín získal zpět svou původní podobu a energii, na kterou bylo zvyklých několik generací.

Správní budova č. 21 - zlínský mrakodrap

Správní budova č. 21 - zlínský mrakodrap

Správní budova číslo 21 Baťových závodů - "zlínský mrakodrap" je jedním z vrcholných děl předválečné československé funkcionalistické architektury. S 16 podlažími a výškou 77,5 metru je nejvyšší budovou Zlína. Na střeše budovy, z níž se nabízí nevšední pohled na město a jeho okolí, je situována vyhlídková terasa.

Filmový uzel Zlín

Filmový uzel Zlín

Zábavně-vzdělávací centrum se zaměřením na animovanou tvorbu je novou dominantou zlínských filmových ateliérů. Čtyři patra plná animace, zábavy, filmové historie a fantazie v místě, kde tvořila Hermína Týrlová a Karel Zeman. Přijďte se podívat a zažít něco nového.

Hrad Malenovice

Hrad Malenovice

Hrad Malenovice patří k nejvýznamnějším památkám Zlínska. Kromě klasických prohlídek, které zahrnují i návštěvu hradní věže, zde najdete několik expozic. Největším magnetem je přírodovědná expozice se stovkou nejrůznějších vypreparovaných živočichů z celého světa. Unikátem hradu je také jediná vystavená kostra slona na území České republiky.

Kolektivní obytný dům

Kolektivní obytný dům

Dvanáctipodlažní Kolektivní dům byl postaven ve středu města v letech 1945-1950. Navrhl ho architekt Jiří Voženílek. Kostrukčně se jedná o monolitický železobetonový skelet. Byl to první pokus o realizaci nových forem bydlení. Objekt je vyzrálou konstruktivistickou architekturou poválečného období.

Krajská galerie výtvarného umění

Krajská galerie výtvarného umění

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně se zabývá zejména českým výtvarným uměním 19. a 21. století. Mimo umělecké sbírky, v nichž dominují jednak díla klasiků českého malířství 19. století, díla představitelů zakladatelské generace českého moderního umění a surrealistů, se galerie v posledním období zaměřuje především na oblast současného českého umění a moderní architektury, která má ve Zlíně výrazné zastoupení.

Krajská knihovna Františka Bartoše

Krajská knihovna Františka Bartoše

Knihovna Františka Bartoše je největší veřejnou univerzální knihovnou ve Zlínském kraji. Návštěvníkům poskytuje knihovnické a informančí služby, pořádá kulturní a vzdělávací akce pro školy a veřejnost. Tradiční akce jsou každoročně doplněny aktuální nabídkou besed, přednášek, autorských čtení, hudebních pořadů, výstav a soutěží pro dospělé a děti.

Městská památková zóna Zlín

Městská památková zóna Zlín

Hlavním důvodem pro vyhlášení městské památkové zóny Zlín byl unikátní soubor obytných, správních i výrobních budov postavených ve funkcionalistickém stylu. Jde o jeden z nejrozsáhlejších realizovaných a dochovaných souborů s typovou architekturou industriálního zahradního města v evropském kontextu.

Městské divadlo Zlín

Městské divadlo Zlín

Městské divadlo Zlín je v současnosti považováno za jedno z nejkvalitnějších regionálních činoherních divadel v ČR. Kromě vlastní tvorby jsou uváděna představení hostujících souborů a koncerty známých umělců.

Multikino Golden Apple Cinema

Multikino Golden Apple Cinema

Multikino Golden Apple Cinema se nachází v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko přímo v centru města. Jedná se o první multikino ve Zlínském kraji, které disponuje sály s prostorovým zvukem Dolby Digital Surround EX, bezbariérovým přístupem, pro zamilované jsou připraveny speciální dvojsedačky. K multikinu patří i Malé kino, které najdete na Filmových ateliérech ve Zlíně.

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně

Objevte fenomén Baťa a zjistěte, že Baťa nejsou jen boty. Procestujte se Zikmundem a Hanzelkou celý svět. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně sídlí ve 14. budově v bývalém baťovském továrním areálu. Ve stálé expozici nazvané "Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost" prezentuje témata spojená nejen se Zlínem, ale i s celým světem. Můžete zde vidět původní linku na výrobu obuvi, unikátní sbírku obuvi z celého světa a desítky produktů značky Baťa od tkaniček po letadla. Stejně zajímavé jsou sbírky a fotografie z cest Hanzelky a Zikmunda nebo exponáty filmového kabinetu.

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko se nachází přímo v centru města. Čtyři podlaží s nákupními galeriemi poskytují zákazníkům pestrou škálu nákupních možností. Návštěvníci mohou vybírat z mnoha módních oděvních značek, zábavu poskytne šest kinosálů multikina Golden Apple Cinema, občerstvení a odpočinek u kávy zajistí kavárny, bary a fastfoody.

Pod Drdolem, přírodní památka

výskyt silně ohroženého vstavače bledého

Pojízdná baťovská kancelář ve výtahu 21. budovy

Pojízdná baťovská kancelář ve výtahu 21. budovy

Unikátní technická památka - pojízdná kancelář ředitele firmy Baťa ve zlínském mrakodrapu - je ukázkou technické vyspělosti tvůrců budovy. Pojízdná kancelář umístěná do výtahu je funkční a slouží k turistickým prohlídkám. Má rozměry 6 x 6 metrů, kromě pracovního stolu šéfa je zde místo pro návštěvníka, sekretářku. Kancelář je vybavena osvětlením, klimatizací, telefonem a umyvadlem s teplou a studenou vodou.

Poutní chrám Narození Panny Marie

Poutní chrám Narození Panny Marie

Poutní chrám Narození Panny Marie ve Štípě, místní části Zlína, patří k významným poutním chrámům a pozoruhodným příkladům barokní architektury. Zároveň patří mezi jednu z největších a nejkrásnějších církevních staveb olomoucké arcidiecéze. Poutníci (ženy) mohou po předchozí dohodě přenocovat v přilehlém kamelitánském klášteře. Štípa je zařazena do Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje a bývá zastávkou poutníků putujících ze sv. Kopečku a sv. Hostýna na Velehrad.

Přírodní park Želechovické paseky a Pasekářská stezka

Přírodní park Želechovické paseky a Pasekářská stezka

Přírodní park Želechovické paseky a Pasekářská stezka, která jím prochází, se nachází jen kousek od Zlína. Toto území má vysokou míru zachovalosti krajinného rázu charakterizovaného mozaikou zalesněných a bezlesých ploch s osídlením pasekářského typu. Byl vyhlášen 17. 12. 2001 na ploše 1 048 ha.

Rodinný zábavní park Galaxie

Rodinný zábavní park Galaxie

Rodinný zábavní park Galaxie je jedinečný zábavní park pro celou rodinu. V hale se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky nejen pro děti. Součástí zábavní parku je restaurace, hotel a wellness centrum.

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Dne 14.11.2000 prezident Václav Havel podepsal zákon o zřízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB), čímž byla úspěšně ukončena legislativní část nutná pro vznik UTB.

Zámek Zlín-Lešná

Zámek Zlín-Lešná

Zámek Lešná z konce 19. století vypadá jako z pohádky. Je obklopen rozsáhlým parkem, který dnes slouží jako známá zoologická zahrada. Historie zámku Lešná je úzce spojená s historií dříve slavného moravského hradu Lukova. Zámek se pyšní přepychovým vybavením interiérů i vším komfortem své doby, včetně ústředního topení a elektřiny. Zámeckým pánům nechyběl vodovod s teplou a studenou vodou, domácí telefon, prostorné koupelny a splachovací toalety.

Za Zlínskou architekturou

Za Zlínskou architekturou

Zlín je proslavený průmyslníkem Tomášem Baťou, jenž ovlivnil zdejší život obuvnickou továrnou a vzhled města nezaměnitelným architektonickým stylem funkcionalistického zahradního města, s továrním areálem, školními a obchodními budovami či koloniemi dělnických domků z cihlového zdiva. Dominantu města tvoří Baťův mrakodrap s unikátním výtahem, pracovnou šéfa firmy Baťa. Podrobnější informace o architektuře Zlína naleznete na www.architekturazlin.cz.

14|15 BAŤŮV INSTITUT

14|15 BAŤŮV INSTITUT

Industriální objekty s baťovským označením 14 a 15 prošly přeměnou v moderní kulturní a vzdělávací centrum 14|15 BAŤŮV INSTITUT. Své sídlo zde má Krajská galerie výtvarného umění, Muzeum jihovýchodní Moravy, Krajská knihovna F. Bartoše a Krajské turistické informační centrum.

Areál Baťových závodů

Areál Baťových závodů

Areál bývalých Baťových závodů vznikal od počátku 20. století v době rozmachu Baťova průmyslového impéria. V současnosti probíhá proces revitalizace, jehož součástí je začleňování východní části areálu do rozšířené funkce městského centra.

Galerie Dvanáctka

Galerie Dvanáctka se nachází v prostorách 32. budovy bývalých Baťových závodů ve Zlíně a je experimentálním prostorem a tvůrčím zázemím pro multimediální umění a novou kulturu.

Galerie Václava Chada

Galerie Václava Chada

Galerie Václava Chada se nachází ve zlínském zámku, v citlivě zrekonstruovaných prostorech, které mají návštěvníci možnost spatřit poprvé, protože od poloviny 20. století byly v těchto místech kanceláře a badatelny Muzea jihovýchodní Moravy.

Kostel sv. Filipa a Jakuba

Kostel sv. Filipa a Jakuba

Jedna z nejstarších dochovaných historických staveb ve Zlíně. Kolem kostela býval nejstarší zlínský hřbitov, na kterém se pochovávalo až do poloviny 18. století. Ve zvonici jsou ocelové zvony z Vítkovic a varhany od bratří Riegrových z Krnova. Kostel je jednou z dominant města a od května do září jej můžete navštívit zdarma v rámci projektu Otevřené brány.

Lázně Zlín-Kostelec

Lázně Zlín-Kostelec

Kostelecké minerální prameny byly využívány k léčbě již od roku 1742, ale lázně tu byly postaveny až začátekm 20. století rakouským šlechtickým rodem Seilernů. Budovy byly vystavěny v pozdně barokním slohu. Lázně jsou známé svými sirnými prameny a léčí se zde nemoci pohybového ústrojí a nemoci kožní.

Lesní hřbitov

Lesní hřbitov

Lesní hřbitov v sousedství filmových ateliérů byl zřízen ve 30. letech 20. století a trvalý odpočinek na něm nalezla celá řada známých osobností, jako byl Tomáš Baťa, Hermína Týrlová nebo František L. Gahura.

Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock

Lezecké centrum Vertikon-Singing Rock

Lezecké centrum Vertikon - Singing Rock nabízí sportovní vyžití na jedné z největších umělých lezeckých stěn v České republice. Sportoviště je určeno pro širokou veřejnost od úplných začátečníků po zkušené lezce. Lezecké centrum nabízí komplexní služby v oblasti sportovního lezení, horolezectví a dalších outdoorových aktivit. Vedle širokého spektra kurzů pro jednotlivé věkové a výkonnostní skupiny zde funguje také půjčovna lezeckého vybavení.

Na Želechovických pasekách, přírodní památka

PR Bukové hory

Přírodní rezervaci Bukové hory tvoří lesní porosty v podhřebenové části na svahu se severní až severovýchodní expozicí v závěru údolí potoka Vidovka (Zelené údolí) ve Vizovických vrších. Rezervace byla vyhlášena v roce 2001 na ploše 2,28 ha.

Velké kino Zlín

Funkcionalistická budova kina z roku 1933 je jednou z dominant centra Zlína. Před válkou bylo zlínské kino s kapacitou přes 2 tisíce diváků největší v republice.

Větrný mlýn ve Štípě

Větrný mlýn ve Štípě

Větrný mlýn holandského typu postavil v letech 1858–1860 starousedlík Kristián Kovář se svým synem. Kamenný mlýn je unikátní tím, že jako jediný v oblasti se dochoval i s původním technickým zařízením, na kterém se pracovalo ještě za 2. světové války.

Vila Tomáše Bati

Vila Tomáše Bati

Rodinný dům s rozsáhlou zahradou zakladatele obuvnických závodů Tomáše Bati se nachází přímo v centru Zlína. Místo bylo zvolené nejen kvůli krásné přírodě, ale i proto, že Tomáš Baťa chtěl vidět na svou továrnu. Na prohlídku tohoto výjimečného místa je nutné se objednat předem. Ve vile dnes sídlí Nadace Tomáše Bati.

Zámek Zlín

Zámek Zlín

Jedná se o nejstarší budovu v centru krajského města Zlín, příležitostně využívanou pro výstavy a kulturní akce. Zlínský zámek získal stávající podobu počátkem 20. století, kdy jej zmodernizoval jeho tehdejší majitel průmyslník Haupt. V současné době v něm sídlí galerie Václava Chada a designový obchod Courage. Pořádají se zde kulturní akce.

Art Galerie Zlín

Art Galerie Zlín byla založena v listopadu 2010 ve Zlíně v nově zrekonstruovaných prostorách na třídě Tomáše Bati, asi 400 metrů od Městského divadla Zlín. V galerii je možnost si prohlédnout nebo zakoupit umělecké originály – obrazy, grafiku, sochy, reliéfy, originální šperky, umělecké a užitkové sklo, keramiku a drobné dárky od umělců z celé České republiky i zahraničí. Umělecká díla prodáváme i na splátky nebo zapůjčujeme zájemcům, aby si je "vyzkoušeli" doma ve svém interiéru. Galerie od 1. 6. 2014 končí svoji činnost jako "kamenná" a přechází na "internetovou".

Centrální park Jižní Svahy

Centrální park Jižní Svahy

Centrální park Jižní Svahy se nachází v horní části největšího zlínského sídliště a nabízí řadu možností, jak trávit volný čas. Parková část je srdcem parku a obsahuje řadu květinových záhonů, květnatých luk, travnatých ploch k odpočinku, odpočívadla a atraktivní dětské hřiště. Páteří parku je kombinovaná komunikace pro pěší a cyklisty. Součástí parku je také discgolfové hřiště.

Divadlo Mandragora Zlín

Evangelický kostel

Evangelický kostel

Patří mezi nejzdařilejší sakrální stavby československé meziválečné architektury. Vyváženými proporcemi a funkcionalistickou jednoduchostí dokonale koresponduje s baťovskou architekturou Zlína a zároveň se vůči němu vymezuje absencí nejtypičtějšího vizuálního prvku – červené režné cihly.

Exit Room Zlín

Exit Room Zlín

Exit Room Zlín je jediná úniková hra ve Zlíně. Cílem je za pomoci vlastního důvtipu splnit hlavní úkol místnosti - vysvobodit se z místnosti nebo vyřešit případ. Na vyřešení všech úkolů a zdolání překážek vám pomohou indicie, avšak čas bude omezený. Vše v aranžmá poutavého příběhu, který ještě umocní váš zážitek. Hra je určena pro dva až pět hráčů a zvládne ji každý bez ohledu na věk či fyzickou kondici. Tak co, jdete do toho?

Galerie Kabinet T.

Galerie Kabinet T. se nachází v bývalém průmyslovém areálu firmy Baťa, v budově č. 12. Činnost Galerie Kabinetu T. od jejího vzniku podporuje statutární město Zlín. Galerie komorních rozměrů si klade za cíl představit to nejlepší, co v oblasti vizuálního umění bylo nebo bude vytvořeno. Doplňuje velkoformátovou činnost Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně o výstavy komornějšího rozsahu. Výstavní prostor galerie je veliký 177 m2.

Galerie Kincová

Prodejní galerie ve Zlíně nabízí originální díla malířů a grafiků, sochařů, řezbářů, uměleckých kovářů a sklářů.

Galerie K+P Skřivánkovi

Galerie pod radnicí

Galerie pod radnicí

Prodejní galerie výtvarného umění zastupující významné autory z celé ČR i autory regionu. Pořádáme autorské i kolektivní výstavy uměleckých děl širokého spektra výtvarného umění. Vámi vybraná díla zasíláme rovněž dobírkou. Interiér kafírny Galerie, která se nachází hned vedle. Součástí je i Ateliér na ulici Santražiny 3061.

Hvězdárna Zlín

Hvězdárna Zlín

Hvězdárna se nachází v areálu Gymnázia Zlín. Kromě pozorování oblohy se můžete zúčastnit přednášek, zhlédnout výstavu modelů apod. Pro školy a skupiny je možné objednání pořadu na zvolené téma.

Infopoint baťovského bydlení

Infopoint baťovského bydlení

V Infopointu, který je umístěn v jednom z původních baťovských domků, vám odborníci na baťovskou architekturu sdělí mnoho zajímavostí o unikátní architektuře obytných čtvrtí, které stavěla firma Baťa pro své zaměstnance. Zájemci si zde mohou objednat také prohlídku po stopách zlínské architektury. Infopoint je přístupný zdarma.

Kabinet filmové historie

Kabinet filmové historie

Unikátní stálá expozice artefaktů z historie zlínských ateliérů. V expozici jsou k vidění autentické loutky, dekorace, rekvizity a návrhy výtvarných řešení ke zlínským filmům, stejně jako osobní předměty tvůrců. Součástí je také jedinečná kolekce amatérské filmové techniky sestavená Radomírem Koutkem.

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů

Kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů je nejnovějším kostelem ve Zlíně. Nachází se uprostřed sídliště na Jižních Svazích. Stavba kostela a střediska mládeže začala slavnostním výkopem v den svátku sv. Jana Boska 31. ledna 2000. Kostel byl posvěcen 8. května 2003.

Laser Game Zlín a Virtuální realita

Laser Game Zlín a Virtuální realita

Laser aréna moderního konceptu akční zábavy. Naleznete ji pod ledovou plochou druhého zimního stadionu ve Zlíně. V aréně jsou vybudovány překážky ve sci-fi stylu, nejmodernější hitech vybavení pro hru je samozřejmostí, kvalitní ozvučení s rozmanitým výběrem hudebních songů, které dodají hře tu pravou atmosféru. Zahrát si je možné už v počtu od 5 do 12 hráčů. Po tel. domluvě je možné hrát i v menším počtu.

Lesopark na Jurém

Lesopark na Jurém

Užijte si svůj volný čas v přírodě, avšak nedaleko civilizace. Lesopark, ve kterém se (nejen) vaše děti naučí spoustu zajímavých věcí o lesních zvířatech, se nachází nedaleko Biofarmy Juré v Lužkovicích. Lesopark je určen pro děti od 3 do 8 let.

Malá scéna Zlín

Městské lázně Steza

Zimní lázně byly postaveny v roce 1946 podle projektu arch. Vladirníra Karfíka ve spolupráci s Ladislavem Ambrožkem a Josefem Holečkem na místě bývalé cihelny firmy Baťa, v blízkosti domovů mládeže a areálu základních a středních škol.

Motokáry Zlín

Motokáry Zlín

Chcete zažít adrenalinovou jízdu? Pak navštivte nejmodernější motokárovou dráhu na Moravě. Najdete ji v továrním areálu ve 123. budově. V elektro motokárách značky Sodi RSX v moderním designu a s volantem z uhlíkových vláken ve stylu F1 se budete cítit jako opravdový závodník. Kart arénu E-KARTS Zlín si můžete také pronajmout pro soukromé účely a dráhu budete mít jen sami pro sebe.

park Komenského

park Komenského

Živoucí srdce města, které je místem odpočinku, setkávání, randění, zábavy a sportu. Východní stranu parku lemuje ulice Školní, první zlínský bulvár, který slouží výhradně pro pěší a nabízí řadu obchůdků s občerstvením.

Pozůstatky hradu Zlín

Pozůstatky hradu Zlín

Nepatrné terénní pozůstatky gotického hradu z poloviny 13. století se nachází na kopci Hradisko asi kilometr jižně od centra Zlína. V lidových pověstech se traduje, že šlo o mohutnou třípatrovou budovu se dvěma válcovými věžemi. Měla odsud vést podzemní chodba až do Provodova. Zeleně značená turistická trasa vede ze Zlína - Kudlova.

Stezka Areál Lazy

Stezka Areál Lazy

Stezka se nachází v blízkosti městské části Lazy a Lesní čtvrť. Okružní trasa v délce 2,4 km nabízí možnost aktivního odpočinku - běh, turistiku, cykloturistiku, dětské hry, rodinné výlety. Podél stezky jsou rozmístěny lavičky a odpočívadla, a protože je stezka koncipována také jako naučná, jsou zde připraveny informační tabule. Hlavní dominantou areálu je altán u "Spáleného dubu".

Stezka zdraví na Tlusté hoře

Stezka zdraví na Tlusté hoře

Stezka zdraví se nachází v lesích pod Tlustou horou nedaleko centra Zlína. Nabízí spoustu možností pro aktivní trávení volného času - běh, posilování, rodinné výlety a vycházky. Ze stezky se můžete vydat k dalším zajímavým místům v okolí.

Svah Zlín

Svah Zlín

Lyžování v centru Zlína, v dosahu MHD. K dispozici také lyžařská škola, lyžařský servis včetně půjčovny lyží, snowboardů a dalšího vybavení. U sjezdovky najdete také bufet. Provoz sjezdovky je nepřetržitý od 8.00 do 20.00 hodin. Parkoviště je u sjezdovky zdarma.

Svatá voda u Malenovic

Svatá voda u Malenovic

Nevelké poutní místo u pramene zvaného Kaménka či Svatá voda u Malenovic. Studánka je nadkrytá kamennou klenbou. Pramen má po širém okolí pověst léčivé vody a vyhledávají ji jak zbožní poutníci, tak turisté. Nad studánkou je vybudována skalní jeskyně se sochou Panny Marie Lurdské. Místo doplňuje kaplička z roku 1854. Voda ze studánky vytéká do hlubokého žlebu a vlévá se do říčky Dřevnice.

Vila Jana Antonína Bati

Architektonicky i rozměrově nenápadná vila J. A. Bati byla pojata v duchu rané kotěrovské modemy velmi civilního ražení. Vila je významnou památkou na Jana Antonína Baťu, který vedl firmu po smrti svého nevlastního bratra Tomáše, zakladatele podniku. Budova je v současné době sídlem Českého rozhlasu - studio Zlín.

Zlínský architektonický manuál

Zlínský architektonický manuál

Proměnu Zlína z malého rolnického města v moderní Zlín úzce spojený s růstem firmy Baťa a zároveň jeho stavebně historický vývoj, který se odehrál od konce 2. světové války do současnosti představuje 5 tematických tras Zlínského architektonického manuálu. Svým pojetím je ZAM určený pro všechny zájemce o architekturu, urbanismus a novodobou historii měst.

Nejbližší cíle v okolí