TIC Valašská Bystřice

Valašská Bystřice

Fotogalerie

NPR Kněhyně - Čertův mlýn

Národní přírodní rezervaci Kněhyně - Čertův mlýn tvoří přirozené lesní porosty horského typu na vrcholu a přilehlých svazích vrchů Kněhyně (1257 m n. m.) a Čertův mlýn (1206 m n. m.). Rezervace byla vyhlášena v roce 1989 na výměře 195 ha.

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

Útulny (turistické chaty) Libušín a Maměnka v areálu Pustevny, na Radhošti patří k známým stavbám proslulého architekta Dušana Jurkoviče.

Hroby Portášů Valašská Bystřice

Hroby Portášů Valašská Bystřice

Kulturní památka chráněná státem. Hroby s barokními náhrobky se nacházejí před kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

Kamenná kaple v románsko-byzantském stylu byla dokončena a vysvěcena v roce 1898. Stavba je obložena dřevěným šindelem. Je to nejvýše položená církevní stavba v ČR. Na počátku července bývá cílem cyrilometodějských poutí.

Lyžařská lokalita Horní Bečva

Lyžařská lokalita Horní Bečva

Lyžařská lokalita Horní Bečva uspokojí jak rodiny s dětmi, vyznavače snowboardu i náročné lyžaře. Naleznete zde tyto areály: U Sachovy studánky - východ, U Sachovy studánky - západ, Rališka, Bumbálka, Solisko. Dále pak vleky Kubiška - rodinka, vlek chaty Martiňák, vlek v údolí Mečová, vlek u Masarykovy chaty na Bumbálce. Pro běžkaře jsou k dispozici upravované okruhy i hřebenové trasy. Možnosti ubytování a stravování v hotelích, penzionech i soukromí. Každý den aktuální počasí, sněhové podmínky a provozní doba na www.infocesko.cz a www.beskydy.cz.

Ski areál Búřov Valašská Bystřice

Ski areál Búřov Valašská Bystřice

SKI AREÁL BÚŘOV se nachází v malebném prostředí Beskyd v obci Valašská Bystřice, která je vzdálená 7 km od Rožnova pod Radhoštěm. Areál je vhodný pro začínajíce a pokročilé lyžaře. Je ideální pro lyžařské kurzy, hodně je navštěvován také snowbordisty, pro které je zřízen snowpark.Nadmořská výška vleků je 500 - 620 m.n.m. Na hlavní a dětské sjezdovce je nainstalován zasněžovací systém se třemi sněžnými děly Areco. Výkonné osvětlení zajišťuje komfortní večerní lyžování. Denní úprava povrchu se provádí strojem Prinoth Big. Běžkaři směřující na upravované trasy Vsackých Beskyd mohou využít jízdu na vleku Búřov zdarma.

Socha Radegasta na Radhošti

Socha pohanského slovanského boha Radegasta je dílem sochaře Albína Poláška. Vznikla v roce 1930 ve Spojených státech a v červenci roku 1931 byla přivezena z Frenštátu pod Radhoštěm pětispřežím při příležitosti Slovanské pouti na Radhošť.

Kaplička Na Rovni

Zděná kaplička nedaleko základní školy je obklopena šesticí lip.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kostel postavený v barokním stylu.

Památník malířky Marie Bognerové

Památník Marie Bognerové prezentuje život a dílo akademické malířky Marie Bognerové, která ve Valašské Bystřici prožila třicet let svého života.

Památník v tzv. "Provázkových chlévech"

Památník připomíná tragickou událost z roku 1944, kdy v dřevěném chlévě uhořelo 8 partyzánů po přestřelce s nacisty.

Pomník padlých

Pomník byl vystavěn obětem války z řad valašskobystřických občanů.

Zvonička na Kyčerách

Zvonička z roku 1997 je postavena celá ze dřeva.

Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny

Lyžařské středisko Pustevny zahrnuje 11 upravovaných sjezdových tratí, část z nich je uměle zasněžována. Je východiskem a cílem značených běžkařských tras - okruhů i hřebenových tůr. Středisko je přístupné ze severu z obce Trojanovice sedačkovou lanovkou, nebo z jihovýchodu autem či veřejnou dopravou. Ve středisku jsou k dispozici ubytovací, stravovací a dalších služby (skiservis, půjčovna vybavení, lyzařská škola, úschovna zavazadel).

Vyhlídka Búřov u Valašské Bystřice

Vyhlídka Búřov u Valašské Bystřice

Stavba je vedena jako myslivecký posed, ne jako rozhledna. Dostat se k ní můžete pohodlně od chaty Vsacký Cáb. Z rozhledny je možné vidět Veřovské vrchy, západní výběžek Moravskoslezských Beskyd, Vsetínské Beskydy a Hostýnské vrchy.

Nejbližší cíle v okolí