Ski areál Troják

Hostýnské vrchy patří k frekventovaným oblastem sjezdového i běžeckého lyžování, zimní turistiky, rekreace a jiných pohybových aktivit. Ski areál Troják (583 m n.m.) leží ve stejnojmenném sedle na hranicích okresů Kroměříž, Vsetín a Zlín.

Ski areál Troják
Služby
lyžařská škola, lyžařská školička, občerstvení / bufet, prodej lyžařských potřeb, půjčovna lyží a snowboardů, půjčovna skůtrů, skiservis, snowboardová škola, WC, zapůjčení slalomových branek
Celková přepravní kapacita (os/hod)
2200
Provozní doba
od do
Po 11.00 16.00
Út 9.00 20.00
St 9.00 20.00
Čt 9.00 20.00
9.00 20.00
So 9.00 20.00
Ne 9.00 17.00
Zasněžování (km)
0.7
Počet vleků
5
Počet sjezdových tratí
5
Osvětlení tratí
Ano
Obtížnost tratí
modrá, červená
Celková délka tratí (km)
1.7
Webkamera
www.trojak.cz/foto.asp?kam=http :// www.trojak.net/kam_foto/s_101.jpg&nazev=Sjezdovka %20%20A%20-%20vlek,%20dětské%20sněžné%20skůtry
Přístupnost tělesně postiženým
Vstup do objektu bez schodů nebo rampou Úprava WC – madla a prostor pro vozík Místa pro parkování vozidel invalidů

Adresa

Ski areál Troják
Troják 289
768 71 Rajnochovice

Kontakt

telefon: +420 573 391 111
e-mail: skola@trojak.cz , pujcovna@trojak.cz
www: www.vhostynkach.cz , www.trojak.cz

Další informace

Od poloviny prosince do poloviny března má zpravidla dobré sněhové podmínky. Dva lyžařské vleky Tatrapoma a tři dětské lanové vleky jsou od hlavní komunikace vzdáleny jen několik desítek metrů. Svah „A“ a dětské hřiště jsou plně pokrývány vrstvou technického sněhu, který umožní garantovat provoz 100 dnů v roce, na třech vlecích.

Ski Areál doplňují služby jako je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna dětských sněžných skútrů, skútr taxi a další.

U příjezdové komunikace je velké parkoviště pro 10 autobusů a 150 osobních automobilů. Je po celou zimní sezonu upravováno a zákazníci areálu zde mohou parkovat ZDARMA!

5 lyžařských vleků má kapacitu 2350 osob za hodinu. Ski Areál Troják svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé. Lyžařský prostor hřebene na Trojáku umožní návštěvníkům také možnost běžeckého lyžování. Lyžařské stopy jsou vedeny oběma směry po hřebenu na Tesák, Tři kameny, Hostýn až do Bystřice p.H. Na opačnou stranu na Bludný, Čečetkov, Lazy až do Valašského Meziříčí. Strojově je od roku 2009 upravováno 6 km tratí. Více o běžeckých stopách najdete na www.hm52.cz.

Celé zázemí pro sportovce a rekreanty je doplňováno stravovacími i ubytovacími kapacitami. Hotel Troják a Hostinec Trojáku, s bazénem , saunou, několika bowlingovými drahami . Oba objekty jsou vzdáleny od hlavní komunikace a parkoviště jen několik desítek metrů.

YETTY ski lyžařská škola

Lyžařská a snowboardová škola YETTY SKI je tu právě pro Vás. Chcete naučit své děti lyžovat, abyste ještě tuto sezónu vyrazili všichni společně na lyže či snowboard? Nebo jen chcete ukázat svým ratolestem, že i zima má své kouzlo a dá se strávit aktivním způsobem?

Svěřte své děti, dospívající či sami sebe do rukou instruktorů školy YETTY SKI a ukáží Vám, jak nádherné dokáží být zimní sporty.

Nabízí:

  • individuální výuku od pondělí do neděle
  • skupinovou výuku
  • výuku všech věkových kategorií
  • výuku lidí s handicapem na biski
  • profesionální přístup
  • zábavný způsob výuky
  • příjemné a stále usměvavé instruktory.

Objednávejte se na tel. čísle 573 391 111 nebo na emailové adrese skola@trojak.cz.

Lyžařská a snowboardová půjčovna

Půjčovna má k dispozici 120 párů nových lyží, v nejrůznějším sortimentu značek a typů, od klasických přes carvingové až po stále více oblíbené „snowblady“. Dále zde mají k dispozici na 20 snowboardů. Navíc nabízí možnost zapůjčení tzv. BISKI, která slouží pro lyžování osob s tělesným a jiným potižením.

Nabízí také prodej lyžařských potřeb, jako jsou vosky, brýle, helmy, čepice, rukavice a další zboží.

Půjčovna je vybavena i dvěmi stroji MONTANA, které nám jsou velkým pomocníkem pro provedení perfektního servisu jak půjčovaného zboží, tak lyží a snowboardů zákazníků.

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí