Vinařství Medek v Sadech

Uherské Hradiště je nejen krásné historické město, ale také srdce slovácké vinařské podoblasti. Úspěch slaví každoroční slavnosti vína i mikrovinaři z okolí. Pokud vás lákají tradiční způsoby výroby vína, zajeďte si do malého rodinného Vinařství Medek.

Vinařství Medek v Sadech

Adresa

Vinařství Medek
Na Kopci 68
Sady
686 01 Uherské Hradiště

Kontakt

telefon: +420 608 667 701, +420 773 580 566
e-mail: vase@vinarstvimedek.cz
www: www.vinarstvimedek.cz

Další informace

Selská vína, nefiltrovaná a minimálně sířená

Josef Medek dělá vína přírodní cestou - vína si kvasí na přirozených nebo neutrálních ušlechtilých kvasinkách, dokvasí do cukernatosti, jakou si zamanou a do kontaktu přijdou jen s minimálním množstvím síry.

Nachutnejte si, jak opravdu mají odrůdy vonět a chutnat, bez různých vylepšováků a manipulativních kvasinek… a jako bonus vás ráno nebude bolet hlava.

Degustace u Medků vychvalují i recenze na Facebooku nebo Google mapách.

 

Posezení ve sklípku s řízenou degustací

Pokud túrujete nebo brázdíte Slovácko na kole, oceníte krátkou degustaci na hoďku a půl, takže po koštu v pohodě pokračujete v cestě. Kola jsou po dobu degustace bezpečně uložena v uzavřeném dvoře před sklepem.

Nejoblíbenější je celovečerní posezení ve stylu „snězte a vypijte, co zmůžete“. Čeká vás domácí paštika a pečivo, pečená kuřata, gulášek nebo grilovačka a studený raut po celou noc. Povídání s vinařem o víně je samozřejmostí a během večera pijete víno, které si sami vyberete. A to, co vám zachutná nejvíce, si můžete odvézt v lahvích.

Po domluvě Medkovi zajistí speciální diety nebo dopravu vaší skupinky z penzionu nebo hotelu a zpět, abyste to měli bez starostí. Podívejte se na další informace a ceny k degustacím ve Vinařství Medek.

 

Kapacita sklepů pro pár přátel, firmu i plný autobus

Můžete si domluvit řízenou degustaci nefiltrovaných vín, sklep pro vás vinař otevře už od 4 lidí. Pokud se ubytujete přímo ve vinařství, je možné domluvit krátkou degustaci, i když jste jen v páru.

Do menšího sklípku u Medků se vás vejde 10, větší sklípek uhostí v pohodě 30 lidí. Velké akce se pořádají ve sklepě Synotu (do 70 lidí). Samozřejmostí je fakturace dle vašich potřeb a přizpůsobení se vašemu programu a představám.

Rádi zajistíme i ubytování v našich spřátelených hotelích, abyte měli méně náročnou organizaci. Pomůžeme vybrat správný hotel nebo penzion na míru vašemu programu a očekávání. Stačí se jen ozvat :-)

Svatba ve sklepě, oslavy a rodinné sešlosti

Do Uherského Hradiště můžete přijet i za netradiční svatbou ve vinohradě s oslavou ve vinném sklípku. Ať už bude příležitost k provětrání rodiny jakákoli, Jaromír, vinařův zeť, s vámi projde vaši představu a pohlídá hladký průběh akce.

 

Kontakty na Vinařství Medek

Jaromír Dvořáček
Rezervace termínů, domlouvání akcí a spolupráce.
+420 608 667 701
vase@vinarstvimedek.cz

Josef Medek
Návštěva sklepa na poslední chvíli, vyzvednutí dohodnutého vína atd.
+420 773 580 566

Adresa
Vinařství Medek
Na Kopci 68
Uherské Hradiště - Sady
(Mapy.cz, Google mapy)

 

Jak se do vinařství dostanete

Autem vyjedete až úplně na kopec, zaparkujete u kostela a sejdete “italskou” uličkou k Vinařství Medek (80 m / 1 min).

Nejbližší autobusová zastávka je „Uherské Hradiště, Sady“ asi 350 metrů daleko. Půjdete směrem od centra Uherského Hradiště po ulici „Solná cesta“ a vydáte se první uličkou do kopce po levé straně. Vinařství je až skoro nahoře v zatáčce.

Vlakové nádraží „Kunovice“ je od vinařství 15 minut chůze (1 km). Pozor na běžný omyl - existuje ještě „Kunovice, zastávka“, která je vzdálenější. Vyjdete z nádraží ve směru od Uherského Hradiště. Stačí jít za kostelíkem na kopci po levé straně, vinařství je přímo pod ním.

Pokud byste zbloudili, zavolejte Jožkovi nebo Jaromírovi a už si vás do vinařství navedou :-)

Na zdraví!

 

 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí