Turistické informační centrum Veselska

Turistické informační centrum Veselska je certifikovaným členem Asociace turistických informačních center České republiky, držitelem certifikátu Jednotné klasifikace turistických informačních center ČR a také vlastní certifikát „Cyklisté vítáni“.

Turistické informační centrum Veselska

Adresa

Turistické centrum Veselska
náměstí Míru 664
698 01 Veselí nad Moravou

Kontakt

telefon: 518 321 881, 724 139 605, 602 618 595
e-mail: info@tic-veseli.cz
www: www.tic-veseli.cz

Další informace

Turistické a informační centrum (TIC) se nachází se v objektu Turistického centra Veselska, bývalého Panského dvora, v centru města Veselí nad Moravou. TIC zahájilo svůj provoz 1. prosince 2012 a jeho účelem je sloužit nejenom městu Veselí nad Moravou, ale celému regionu Veselska zahrnujícímu dalších 21 obcí patřících do jeho územně správního obvodu. Konkrétně se jedná o obce: Blatnice pod Svatým Antonínkem, Blatnička, Hroznová Lhota, Hrubá Vrbka, Javorník, Kněždub, Kozojídky, Kuželov, Lipov, Louka, Malá Vrbka, Moravský Písek, Nová Lhota, Radějov, Strážnice, Suchov, Tasov, Tvarožná Lhota, Velká nad Veličkou, Vnorovy a Žeraviny.

Hlavní náplní činnosti je sběr informací o našem regionu, jeho historii, tradicích, památkách, nejrůznějších zajímavostech a okolní přírodě a následné zprostředkování těchto informací turistům, kteří zavítají do našeho regionu. Současně shromažďujeme také informace o kulturních, společenských, sportovních a dalších událostech a akcích probíhajících na Veselsku. Záměrem je vytvořit z Turistického informačního centra Veselska komplexní informační centrum sloužící nejenom turistům a návštěvníkům našeho regionu, ale také místním obyvatelům jakožto zdroj informací o aktuálním dění na Veselsku.

Provozní doba TIC
Mimo hlavní sezónu ( říjen - květen )
Po – Pá 9:00 – 17:00


Hlavní turistická sezóna (červen - září)
Po - So 9:00 – 18:00, Ne 13:00 – 17:00

Služby

-turistické informace (turistické trasy a zajímavosti v regionu, informace o dopravním spojení, ubytování, pohostinství a dalších místních službách a institucích)
-informace o aktuálním dění v regionu, zejména kulturních, společenských a sportovních akcích
-poskytování propagačních materiálů a turistických publikací (mapy, průvodci, letáčky atd.)
-veřejný internet, tisk z PC, skenování, kopírování
-cyklopoint - úschova kol a zavazadel
-bezplatné WC
-Family point - zázemí pro rodinu - bezbariérově přístupný prostor, který je vybaven přebalovacím pultem, křeslem pro kojení, mikrovlnnou troubou a také veřejným internetem. Pro děti je zde připraven malý dětský koutek, kde jsou k dispozici hračky, pastelky a knihy.

 

Fotogalerie

Nejbližší cíle v okolí