Za zážitky na Slovácko

Vydejte se na pětidenní cestu po Slovácku a odvezte si s sebou domů řadu nezapomenutelných zážitků. Zavedeme vás třeba na Velehrad, jedno z nejvýznamnějších poutních míst na Moravě. Uvidíte perlu moravského baroka, jak je často nazýván malebný buchlovický zámek uprostřed překrásného parku. Slovácká vína ochutnáte nejen ve světoznámé šlechtitelské stanici v Polešovicích, ale i na dalších místech Slovácka. Provázet vás bude všudypřítomná vůně přírody a jedinečná chuť pokrmů slovácké kuchyně.

Náročnost: nejnižší

Kulturní akce

V rámci programu doporučujeme navštívit některou ze zajímavých kulturních akcí dle aktuálního kulturního kalendáře (www.slovacko.cz/kalendar-akci/ .


Zajímavosti a speciality

• Víte že Hodonín je rodištěm prvního československého prezidenta T. G. Masaryka? O jeho osobě a životě se dozvíte v Masarykově muzeu, které bylo zřízeno v barokním zámečku přímo v centru Hodonína.
• Petrov-Plže: několik sklepních uliček vytváří malé vinařské „městečko“, které je považované za nejcennější památkovou rezervaci svého druhu v České republice.
• Strážnice: s různými podobami tradičních vinných sklepů na Slovácku se můžete seznámit na jednom místě – v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy.
• Buchlovice: zdejší zámecká vinotéka je jedním z exkluzivních míst, kde si můžete v klidu ochutnat a vybrat špičková vína z jižní Moravy.
 

Fotogalerie