Na Slovácku aktivně (vodní sporty)

Milovníci vodních sportů, koupání, opalování a lenošení u vody mohou v letních měsících využít jezera v Ostrožské Nové Vsi, vodní nádrže v Buchlovicích-Smraďavce, Lučině, Osvětimanech, Novomlýnské nádrže u Pasohlávek, přehrady v Ordějově a Bojkovicích nebo Mlýnský rybník u Lednice. Vodní plochy vsazené do atraktivního prostředí vám nabízejí nevšední zážitky a jistě splní požadavky na příjemnou dovolenou zpestřenou projížďkami na lodičkách, na surfu či jachtě. Samozřejmě můžete využít ubytování, které se nabízí ve zdejších penzionech a v kempech. Dovolená u vody znamená především odpočinek. Na Slovácku si jej můžete zpestřit poznáváním přírodních a kulturních zajímavostí nebo účastí na některé z mnoha kulturních akcí.

Náročnost: nejnižší

Kulturní akce

V rámci programu doporučujeme navštívit některou ze zajímavých kulturních akcí dle aktuálního kulturního kalendáře (www.slovacko.cz/kalendar-akci/).


Zajímavosti a speciality

• Z nejznámějších kempů uveďme například ATC Merkur v Pasohlávkách u Novomlýnských nádrží, Eurocamping v Bojkovicích, Autokemp Smraďavka, Camping Babí hora v Hluku nebo Autokempink ve Strážnici.
• Nabídku možností koupání doplňují moderní a dobře vybavená koupaliště, například v Hodoníně, Hluku, Hustopečích, Kyjově, Uherském Hradišti, Uherském Brodě a v mnoha dalších městech a obcích.
• Nechybí ani kryté bazény a aquaparky, například v Břeclavi, Hodoníně, Hustopečích nebo Uherském Brodě. 

 

Nabídka zajímavých turistických cílů slovenského příhraničí – tipy na jednodenní výlety

  • Piešťany (Světoznámé lázeňské město leží v severní části dolního Pováží. Proslavil je výskyt léčivé geotermální vody a léčivého sirného bahna. Bahno z Piešťan a termální minerální voda má mimořádný léčivý účinek na nemoci pohybového aparátu a je unikátní z celosvětového hlediska.)

Vzdálenost z Hodonína: 74 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 68 km

  • Aquapark Aquathermal Senec (Vodní svět se nachází ve známém letovisku Slnečné jazerá v Senci. Svým zaměřením a polohou poskytuje dostupný celoroční odpočinek v překrásném prostředí.)

Vzdálenost z Hodonína: 93 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 120 km

 

Fotogalerie