Na Slovácku aktivně – pěší turistika,rekreace, cykloturistika

Slovácko je jako stvořené pro vaši aktivní dovolenou. K nejoblíbenějším oblastem pro pěší turistiku na Slovácku patří Pálava, Lednicko-valtický areál, Bílé Karpaty a Chřiby. Slovácko pokrývá hustá síť značených tras Klubu českých turistů doplněná dvaceti naučnými stezkami. Ty podávají informace o historii zdejšího kraje, archeologických památkách, přírodovědných zajímavostech a památkách židovské kultury. V posledních letech zažívá Slovácko obrovský rozmach cykloturistiky. Z bohaté nabídky cyklistických možností si na Slovácku vybere úplný začátečník, který patrně ocení fyzicky nenáročné trasy vedené údolím Moravy a Dyje, i zkušený „harcovník", pro kterého je kolo součástí životního stylu, nebojí se nepohody, kilometrů ani ostrých stoupání.

Náročnost: nejnižší

Kulturní akce

V rámci programu doporučujeme navštívit některou ze zajímavých kulturních akcí dle aktuálního kulturního kalendáře (www.slovacko.cz/kalendar-akci/).


Zajímavosti a speciality

• Projet se na koni po lesní cestě i terénem, prohlédnout si stáje nebo využít jízdárnu, to vše máte možnost na koňských farmách v Bzenci, Buchlovicích, Lednici, Rakvicích, Uherském Hradišti, ve Starém Městě, Veselí nad Moravou a na mnoha dalších místech Slovácka.
• Chřibské skály nabízejí ideální podmínky pro horolezecké výstupy. Nejvýznamnější horolezeckou lokalitou Chřibů je Kozel s 35 cestami. Známá je skupina pískovcových skal Osvětimanské skály s pěti skalními bloky, kde je 38 výstupových cest. Vyhledávané jsou Skály pod Barborkou s 10 hlavními skalními bloky, kde je více než 113 cest a výstupových variant. Především pro svou západní stěnu dlouhou asi 10 metrů je vyhledávána Karlova skála a svou zdatnost si můžete ověřit i na 52 výstupových cestách na Budačině.
 

Fotogalerie