Slovácko z paluby lodi

Pokud chcete zažít nevšední zážitky a netradiční pohled na Slovácko, pak si půjčte loďku nebo hausbót a prožijte pár dnů na Baťově kanálu na Slovácku. Baťův kanál se vine jako modrá stužka celým regionem Slovácko, který návštěvníkům nabízí bohatou historii, folklor, tradice a dobré víno, ale také řadu možností, jak aktivně prožít dovolenou – jsou zde ideální podmínky pro cykloturistiku, můžete jezdit na koních, dívat se na kraj z ptačí perspektivy při vyhlídkovém letu, můžete létat balonem nebo si skočit tandemový seskok s padákem.

Náročnost: nejnižší

Kulturní akce

V rámci programu doporučujeme navštívit některou ze zajímavých kulturních akcí dle aktuálního kulturního kalendáře (www.slovacko.cz/kalendar-akci/).


Zajímavosti a speciality

• Buchlovice: zdejší zámecká vinotéka je jedním z exkluzivních míst, kde si můžete v klidu ochutnat a vybrat špičková vína z jižní Moravy.
• Mikulov: v zámeckém sklepě najdete proslulý obří sud, jeden z největších vinných sudů ve Objednejte si kulinářskou plavbu po řece Moravě nebo Baťově kanálu
• Svezte se turistickým vláčkem v areálu sběrného dvora Kovosteelu ve Starém Městě
• Víte že Hodonín je rodištěm prvního československého prezidenta T. G. Masaryka? O jeho osobě a životě se dozvíte v Masarykově muzeu, které bylo zřízeno v barokním zámečku přímo v centru Hodonína.
 

Fotogalerie