Prodloužený víkend na Slovácku pro milovníky vín I.

Trasa: Polešovice → Buchlovice → Uherské Hradiště → Strážnice → Baťův kanál → Petrov → Čejkovice → Zaječí → Pavlov → Mikulov

Náročnost: nejnižší

Nabídka zajímavých turistických cílů slovenského příhraničí – tipy na jednodenní výlety

  • Trnava (Nejstarší svobodné královské město na Slovensku a v minulosti několik století hlavní církevní centrum Uherska. Najdete zde městskou památkovou rezervaci, trnavské opevnění, městskou věž, univerzitní kostel nebo baziliku sv. Mikuláše.)

Vzdálenost z Hodonína: 69 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 97 km

  • Jeskyně Driny (Jediná veřejně přístupná jeskyně na jihozápadním Slovensku. Najdete ji v oblasti Malých Karpat nedaleko překrásného smolenického zámku. Byla objevena v roce 1930, má bohatou krápníkovou výzdobu. Dosahuje délky 680 m a mezi nejhezčí krasový útvar patří tzv. „sloní uši“.)

Vzdálenost z Hodonína: 54 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 81 km

  • Smolenice (Jednou z největších turistických atrakcí východního úpatí Malých Karpat je pohádkový zámek Smolenice. Patří k nejvýznamnějším romanticky upraveným stavbám podle vzoru francouzských zámků na Slovensku. Smolenickému zámku dominuje mohutná věž s vyhlídkovou terasou. V současnosti je zámek sídlem Slovenské akademie věd a v průběhu celého roku se zde koná řada vědeckých konferencí a sympózií.)

Vzdálenost z Hodonína: 54 km
Vzdálenost z Uherského Hradiště: 81 km
 

Fotogalerie