CYKLOTRASY ZE VSETÍNA - č. 472

Cyklostezkou Bečva kolem Vsetínské Bečvy na Bumbálku. Vhodná pro horská kola. Střední náročnost.

Náročnost: střední

Vsetín - Ústí - Huslenky - Halenkov - Nový Hrozenkov - Karolinka - Velké Karlovice - Třeštík - Súkenická - Nad Bumbálkou

Délka trasy 46,5 km.

Bližší informace získáte v informačních centrech ve Vsetíně, Novém Hrozenkově, Karolince či ve Velkých Karlovicích

Zajímavosti:
Vsetín - zámek s vyhlídkovou věží, kulturní památky na Horním Městě a Dolním náměstí, Panská zahrada s vyznačením 18. poledníku, městské lázně s tobogánem, tenisové kurty u parku, na Ohradě, centrum Bobrky, koupaliště, squash, bowling, plážový volejbal apod.
Ústí - soutok Senice a Vsetínské Bečvy.
Huslenky - bývalý Thonetův zámeček v Kychové.
Halenkov - zvonařská dílna pana Tkadlece - znak Iléiše, Dinotice - Zvonička.
Nový Hrozenkov - koupaliště Na Stanoch - přírodní vodní nádrž (9,5 ha), koupaliště u hotelu Permoník, lyžařské vleky Kohútka, Portáš, kostel z r. 1780.
Karolinka - rodový shluk Orságů v Raťkově (21 objektů roubené lidové architektury), Raťkovský šenk s valašskými chalupami, přehrada v údolí Stanovnice, sklárny a prodej skla.
Velké Karlovice - dřevěný farní kostel s areálem roubených staveb z r. 1754, kupecký dům, dnes Karlovské muzeum z roku 1813, fojtství v Bzovém z roku 1793 - obytná roubená patrová budova s pavlačí a dalšími objekty, židovský hřbitov z 19. stol.

Přírodní zajímavosti: prales Razula, jezero Jezerné, památné tisy a lípy, pramen Vsetínské Bečvy.
Sport - turistika: ideální podmínky pro letní i zimní turistiku, 5 okruhů cyklotras, síť pěších tras, koupaliště, památky, ubytování v hotelích,kempech, penzionech, restaurace, hospůdky, bowling, squash, golf, rehabilitace, kongresové centrum, 8 lyžařských středisek, upravené lyžařské stopy, horská služba...

 

 

Fotogalerie