Za mistry řemesel

Přijeďte obdivovat řemeslné mistrovství slováckých hrnčířů, vyšívaček, barvířů, poznáte krásy zdejších zámků a muzeí a ochutnáte místní speciality a vynikající víno s doprovodem tradiční cimbálové muziky. Dvoudenní program vás zavede například do dílny, kde se vyrábí proslulá tupeská keramika, zavítáte do modrotiskové dílny ve Strážnici a do dílny v Blatničce, kde se opravují staré a vyrábějí nové kroje. Zapomenout nesmíme ani na památky: zámek Buchlovice, a muzea: třeba to, věnované stromu Slovácka – oskeruši, ve Tvarožné Lhotě.

Náročnost: nejnižší

Nejzajímavější mista programu

  • Perla moravského baroka – zámek v Buchlovicích
  • Skanzen ve Strážnici a dílna modrotisku
  • Muzeum oskeruší v Tvarožné Lhotě
  • Expozice lidových krojů v Blatničce

Doporučené ubytování

Doporučené ubytování pro skupiny

Areál Bukovanský mlýn, Bukovany
Hotel Junior, Bzenec
Hotel Albor, Čejkovice
Hotel Zámek, Čejkovice
Hotel Krystal, Hodonín
Hotel Panon, Hodonín
Hotel Club, Kyjov
Hotel Radějov, Radějov
Hotel Strážnice, Strážnice

Kompletní nabídka ubytování

Kompletní nabídka ubytování pro skupiny i individuální návštěvníky je uvedena zde

Naše tipy

Kulturní akce

V rámci programu doporučujeme navštívit některou ze zajímavých kulturních akcí dle aktuálního kulturního kalendáře (www.slovacko.cz/kalendar-akci/).

Zajímavosti a speciality

  • Petrov-Plže: několik sklepních uliček vytváří malé vinařské „městečko“, které je považované za nejcennější památkovou rezervaci svého druhu v České republice.
  • Strážnice: s různými podobami tradičních vinných sklepů na Slovácku se můžete seznámit na jednom místě – v Muzeu vesnice jihovýchodní Moravy.
  • Buchlovice: zdejší zámecká vinotéka je jedním z exkluzivních míst, kde si můžete v klidu ochutnat a vybrat špičková vína z jižní Moravy.
     

 

Fotogalerie