Alespoň na chvíli být dobrodruhem

Alespoň na chvíli být dobrodruhem

Přijďte dobýt nikdy nedobytý hrad Buchlov, který každoročně na nádvoří vítá mistry černého řemesla, ale také nebojácné děti a dospělé při nočních prohlídkách s bílou paní. S legendami hradu vás seznámí kostýmovaný průvodce, vezme vás do černé kuchyně i místnosti mumií.

Nejen se lvem se můžete poměřit v KOVOZOO ve Starém Městě. Zvířat vyrobených věrně z kovového šrotu jsou tu přes dvě stovky, také si můžete sednout za volant historického autobusu nebo do kokpitu letadla. Vše je dovoleno. A kdo se neztratí v bludišti z pneumatik, vydá se do sousední obce Modrá prozkoumávat hlubiny rybníku prostřednictvím podvodního tunelu se spoustou ryb v areálu Živá voda Modrá. V letních dnech přijde vhod koupací jezírko. Původní obydlí a život v období Velké Moravy vám zprostředkuje Archeoskanzen v Modré, v průběhu roku zde zažijete také pravou historickou řežbu nazvanou Boj o Veligrad.

Zábavné i zajímavé poznávání tradic a historie přináší Slovácké muzeum v Uherském Hradišti. Potkáte zde skřítka Zvídálka a zjistíte i to, že „bez práce nejsou koláče“.

Co by kamenem dohodil jsou od Uherského Hradiště Kunovice, jedině tam se můžete posadit v Leteckém muzeu do „Naganského expresu“ a představit si hvězdný let našich zlatých hokejistů ze ZOH 1998. O kousek dál v Uherském Ostrohu můžete zavítat do podzemí zámku. Zpátky na Uherské Hradiště to vezměte po cyklostezce podél Baťova kanálu a řeky Moravy, vyjížďky na kole můžete kombinovat s organizovanou lodní plavbou nebo si půjčit třeba hausbót a stát se na čas námořníkem.