Den uniformovaných sborů

Den uniformovaných sborů

3. 10. 2020

Letiště Kroměříž

Z mnoha koutů země se do Kroměříže sjíždějí fandové vojenské, policejní i hasičské historie a současnosti, aby se zúčastnili již tradiční akce Den uniformovaných sborů.

Akce se koná na letišti v Kroměříži, které nabízí prostor pro spoustu zajímavé techniky - například historická i současná letadla, automobilové veterány, těžkou vojenskou techniku a obrněná vozidla. Vojenská tradice v Kroměříži sahá až do dob Marie Terezie. Akce se ale snaží popularizovat i činnost dalších uniformovaných složek, jako jsou hasiči či policie. 

Letošní ročník se odehrává 3. října, program bude od 10.00 do 17.00 hodin 

Kdo chce zažít stylový příjezd na akci, může využít zvláštních jízd motorového vlaku nebo se svézt historickými autobusy, které budou jezdit v průběhu dne po Kroměříži.

A co tedy na letišti uvidíte? Prezentovat se bude Technické muzeum v Brně, a to nejen svou technikou, ale i soutěžemi pro děti, Armáda ČR, Policie ČR, Celní správa, Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje. Tradičně také Sbor dobrovolných hasičů Kroměříž, Československá obec legionářská, Komunitní centrum pro válečné veterány a různé kluby vojenské historie.

další top akce

akce dnes