Festival kávy

Festival kávy

1. - 7. 10. 2021

Zlín a okolí

Svátek všech milovníků kvalitní kávy, ale i těch, kteří do jejích tajů teprve chtějí proniknout, se bude opět konat na Zlínsku. Eta Kávafest přivítá zajímavé hosty v čele s Lukášem Hejlíkem, nabídne hostům spoustu příjemných kofeinových zážitků i možnost vyhrát lákavé ceny.

Kávafest se koná každý rok u příležitosti Mezinárodního dne kávy, který spadá na 1. říjen. A stejně jako každý rok se lidé v rámci oslav opět mohou těšit na sedmidenní Kávatour, která propojí podniky nabízející kávu ve Zlínském kraji a jednodenní akci Den kávy (16. 10.) v Kongresovém centru Zlín.

KÁVATOUR se koná v týdnu od 1. do 7. října, zapojeno bude na 15 kaváren či restaurací. Tyto podniky vždy pro hosty připravují něco nad rámec běžného provozu, ať už se jedná o kávový dezert, zajímavou kávu na druhém mlýnku nebo zvýhodněnou kávovou nabídku.

Lidé zapojené podniky poznají nejen podle plakátu ETA Kávafestu, ale i podle toho, že jsou v nich k dispozici časopisy Štamgast&Gurmán s kávovou mapou kaváren a kávovým pasem pro razítka. Do něj lze sbírat na jednotlivých místech razítka a hrát o kávové balíčky, kávy z nejrůznějších regionů či baristické váhy. Informace na www.kavafest.cz.