Festivaly a top akce

Festivaly a top akce

Na Východní Moravě si na své přijdou příznivci filmu, motoristického sportu, folkloru, hudby, tradic i gastronomie. 

 • Slovácké slavnosti vína a otevřených památek

  Prožijte zářijový víkend v Uherském Hradišti a okolí plný folkloru, památek a vína. Uvidíte například grandiózní průvod krojovaných skupin, přehlídku dechových hudeb, jarmark lidových řemesel, „muzikantské lodě“ plující po Baťově kanálu a velký košt vín. Děti se mohou těšit na přehlídku dětských folklorních souborů, množství atrakcí a zážitkový program.

 • Jízda králů

  Jízda králů je na Slovácku tradicí. Okouzlí vás pestrost krojů, hudba, zpěv, zvyky i tradiční gastronomie. Král má na sobě dívčí kroj a v ústech růži jako znak mlčení. Doprovází ho dva pobočníci s šavlemi, jeho ochránci. Jízda králů je právem zapsaná na seznam UNESCO jako nehmotné dědictví lidstva. Vidět ji můžete každoročně koncem měsíce května ve Vlčnově, jednou za dva roky v květnu také v Kunovicích a jednou za tři roky začátkem července při Dolňáckých slavnostech písní a tanců v Hluku.

 • Barum Czech Rally Zlín

  Automobilová rally zařazená do seriálu FIA ERC. Atraktivní super rychlostní zkouška v ulicích krajského města Zlín.

 • Valašský mikulášský jarmek

  Ať už máte Valašský mikulášský jarmek spojený s prožitky, lidovými zvyklostmi, chutěmi nebo vůněmi, můžete se začátkem prosince těšit na každoroční jedinečnou procházku uprostřed jarmekového veselí.

 • Karlovský gastrofestival

  Svátek všech milovníků (nejen) valašské kuchyně a regionálních produktů: to je Karlovský gastrofestival, jedinečná gastronomická událost ve Velkých Karlovicích pořádaná každoročně na začátku října.

 • Dožínky Zlínského kraje

  Oslava sklizně a velká přehlídka rozmanitých lidových tradic z Hané, Valašska a Slovácka - to jsou Dožínky Zlínského kraje, které se každoročně ve druhé polovině srpna konají v Kroměříži.
 • Otevírání pramenů Luhačovice

  Slavnostní zahájení lázeňské sezony v Luhačovicích se koná každoročně v polovině měsíce května. Nenechte si ujít jarmark, svěcení pramenů, folklorní vystoupení a přehlídku historických kostýmů a bohatý program, který je v tyto dny v Luhačovicích pro veřejnost připraven.

 • Masters of Rock Vizovice

  Hlavní město "Valašského království" Vizovice, rodiště Bolka Polívky, leží v malebném podhůří Vizovických vrchů. Je proslulé mj. valašskou slivovicí, vizovickým pečivem a festivalem Masters of Rock Vizovice.

 • Holešovská regata

  Dvoudenní festival pro celou rodinu v zahradách zámku Holešov. Soutěž netradičních plavidel, mistrovství Holešova v přejezdu lávky i vystoupení známých zpěváků a kapel. Festival se koná každoročně koncem měsíce června.

 • Janáček a Luhačovice

  Luhačovice jsou úzce spjaty se světově známým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem a jeho opakovanými pobyty ve zdejších lázních, které představovaly i jeden z inspiračních zdrojů jeho tvorby. K poctě skladatele je od roku 1992 každoročně pořádán hudební festival pod názvem Festival Janáček a Luhačovice.

 • Slavnost bratrství Čechů a Slováků na Javořině

  „Tu bratia vždy stretať sa budú, tu vernosť prisahať si budú.“ Tradiční Slavnosti bratrství Čechů a Slováků na Velké Javořině se konají každoročně v červenci.
 • Vizovické trnkobraní

  Dva dny plné hudby, vystoupení špičkových muzikantů a skupin různých žánrů nabízí srpnový festival ve Vizovicích. Akce vznikla v roce 1967 jako oslava nejvýznamnějšího plodu regionu – švestek a z nich vyrobených lahůdek, včetně valašské slivovice. Tradičním vrcholem festivalu je mezinárodně proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků.
 • Zlín Film Festival

  ZLÍN FILM FESTIVAL je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. 

 • Letní filmová škola

  Festival, který vám dá jedinečnou možnost zažít prázdniny jinak, vidět filmy, které jinde neuvidíte. Město Uherské Hradiště, které vám otevře svou náruč a jen tak vás nepustí. Lidé, s nimiž budete sdílet tisíce zážitků a s nimiž budete moci objevit sebe sama skrz film.