Kouzlo Bílých Karpat

Kouzlo Bílých Karpat

Vyrazte na bruslích nebo šlapadlech kolem přehrady v Luhačovicích. O tom, že prohlídka lázeňského města není nuda, vás přesvědčí rodinná hra Hurá ven! , která začíná u místního informačního centra. S dětmi skáčete panáka, malujete, bavíte se a přitom hledáte tajný kód k pokladu.

Učitele národů netřeba představovat, v muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě ale určitě nahlédněte do studnice poznání, školní třídy i interaktivní herny. Bude vás to bavit.

Jako u babičky na prázdninách se budete cítit v Muzeu Bojkovska v Bojkovicích v dobově zařízeném obydlí.

Svoboda pohybu a fantazie – to je Pivečkův lesopark ve Slavičíně, ke hrám i posezení poslouží obří sochy slimáka i tuleně i zábava v lesním bludišti.

Pohnuté válečné historii regionu je věnován památník Ploština, který je zasazen v krásné přírodě.

Vyrazte, třeba na kole, do Brumova-Bylnice. Rodí se zde mezinárodní cyklostezka Bečva – Vlára – Váh, neboli Bevlava. Hrad Brumov, který v minulosti střežil Vlárský průsmyk, nabízí skvělé výhledy a čas strávený v přírodě. Muzeum v podhradí vás seznámí s historií města i tradičními řemesly.

Přijďte nahlédnout do dobově zařízeného obydlí Červený dům ve Valašských Kloboukách, možná uvidíte při práci i tkalce. Na návsi si prohlédněte historický pranýř, nebojte, uvazovat vás k němu nebudou, ale zlobení si raději rozmyslete. Taky se může stát, že se vás ujme čertovská družina, pokud se na počátku prosince vydáte za čerty na vyhlášený Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách.