Masopust

Masopust

15. 2. 2020

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Přijďte poznat masopustní zvyky a ochutnat zabijačkové výrobky do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Návštěvníci se mohou těšit na masopustní obchůzky z  obce Francova Lhota a rožnovské masopustní obchůzky cimbálové muziky Soláň s tanečníky. Hostem bude slovenská folklorní skupina Limbora z Prečína. Po celý den bude hrát dechová hudba Horňané. V Billově chalupě hospodyně nasmaží tradiční „boží milosti“. Na závěr programu vystoupí sbor dobrovolných hasičů z Francovy Lhoty s pásmem pochovávání basy.

Celý areál provoní výrobky řeznických mistrů. Návštěvnici mohou ochutnat z pestré nabídky zabijačkových výrobků a v laické anketě hlasovat „O nejlepší řeznický stánek“. Z lístků vhozených ve stáncích budou ve 14.00, po vyhlášení výsledků soutěží vylosováni výherci z řad návštěvníků a obdrží uzenou kýtu či šunku.

 

Současně se uskuteční 23. ročník soutěže „O nejlepší valašskou klobásku“ a 13. ročník soutěže „O nejlepší valašskou tlačenku“. O vítězích v jednotlivých kategoriích rozhodne pětičlenná odborná porota. Vzorky do soutěže mohou přihlášené firmy nosit v sobotu 15. února od 8.00 do 9.00 na ředitelství muzea.

 

Těšit se můžete také na:

23. ročník soutěže O nejlepší valašskou klobásu

13. ročník soutěže O nejlepší valašskou tlačenku

 

15. února 2020, 9.00 - 16.00 Dřevěné městečko, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

 

Ilustrační foto: J. Kolář, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

další top akce

akce dnes