Jedinečný zážitek

Pohlaďte si rejnoka, projděte se pod hladinou jezera, potkejte krále s jeho družinou, vydejte se za příběhy hradů a zámků Východní Moravy zapsaných na seznam UNESCO i za příběhy filmových velikánů.

Jedinečný zážitek

Živá voda Modrá - zážitek pod hladinou rybníka

Užijte si pohled pod hladinu rybníka. Seznámíte se s vyzou velkou – největší sladkovodní rybou. A kdo chce, může se vykoupat v místním biotopu. Do Živé vody se můžete vydat celoročně.

Prohlédněte si krátkou videoupoutávku. 

Živá voda Modrá - zážitek pod hladinou rybníka

Jízda králů - pestrost krojů a lidové tradice vás okouzlí

Jízda králů je na Slovácku tradicí. Okouzlí vás pestrost krojů, hudba, zpěv, zvyky i tradiční gastronomie. Král má na sobě dívčí kroj a v ústech růži jako znak mlčení. Doprovází ho dva pobočníci s šavlemi, jeho ochránci. Jízda králů je právem zapsaná na seznam UNESCO jako nehmotné dědictví lidstva. Vidět ji můžete každoročně koncem měsíce května ve Vlčnově, jednou za dva roky v květnu také v Kunovicích a jednou za tři roky začátkem července při Dolňáckých slavnostech písní a tanců v Hluku.

Jízda králů - pestrost krojů a lidové tradice vás okouzlí

Letecké muzeum v Kunovicích - zde se budete cítit jako olympijští vítězové

Nasajte leteckou atmosféru, nahlédněte do nitra letounů. Poznejte skutečné unikáty, které jinde než v Leteckém muzeu v Kunovicích nenajdete. Posaďte se do „Naganského expresu“ a představte si hvězdný let našich zlatých hokejistů ze ZOH 1998.

Letecké muzeum v Kunovicích - zde se budete cítit jako olympijští vítězové

ZOO Zlín-Lešná - pohlaďte si rejnoka

Navštivte jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy, nadchnou vás mořští rejnoci, které si můžete pohladit i nakrmit. Zlínská ZOO členěná podle kontinentů okouzlí děti i dospělé. V parných dnech oceníte dětské hřiště s vodními prvky nebo vláček, který vás v areálu ZOO sveze.

ZOO Zlín-Lešná - pohlaďte si rejnoka

Filmové ateliery Zlín - staňte se animátorem

Navštivte filmové ateliery ve Zlíně, kde vznikly slavné filmy jako Vynález zkázy a Cesta do pravěku. Poznejte místo, kde tvořil své filmy Karel Zeman. Pod vedením zkušených lektorů si vytvořte vlastní krátký film. Navštivte Filmový uzel ve Zlíně.

Filmové ateliery Zlín - staňte se animátorem

Baťův kanál - staňte se kapitánem

Kormidlovat loď nebo se alespoň svézt při organizované plavbě můžete od května do září na Baťově kanále a řece Moravě. Nabídka je skutečně lákavá - poplujete romantickou lužní přírodou, poznáte ptačí rezervace, slovácké víno ve vinných sklepech, historická města, naučné stezky i ojedinělé technické památky. Navíc se nabízí možnost spojit plavbu s cyklistikou. Tak ahoj na vodě.

Baťův kanál - staňte se kapitánem

Šikmá věž v Uherském Hradišti

Královské město Uherské Hradiště bylo založeno v roce 1257 původně na ostrovní půdě, mnoho historických domů má své základy postaveny na kůlech, jako mají například domy v Benátkách. Naprostá většina historických středověkých měst má náměstí jedno, královské město Uherské Hradiště má již od svého založení náměstí dvě. Mezi nimi stojí budova Staré radnice, která je známá šikmou věží. V Uherském Hradišti poznáte prostřednictvím muzejních expozic bohatou historii města, ale také tradice a místní gastronomii v průběhu roku při významných akcích a slavnostech.

Šikmá věž v Uherském Hradišti

Arcibiskupský zámek v Kroměříži - místo, kde se točil Amadeus

Jedinečná kombinace zámku a zahradní architektury Podzámecké Květné  zahrady  vytváří  jeden  z  nejvýznamnějších  areálů  tohoto  druhu  v  Evropě  a  byla důvodem  k  zapsání  zahrad  a  zámku  v  Kroměříži  na Seznam  dědictví  UNESCO  v  roce  1998.  Srdcem  je Arcibiskupský  zámek,  kde  jsou  k  vidění  v  mimořádně  zachovalém  interiéru krásné  historické  sály  i  obrazárna  světového významu – nejcennější je obraz  Apollo  a  Marsyas od Tiziana. Sněmovní sál zámku  je  označován  za jeden  z  nejkrásnějších rokokových  interiérů  v České republice.

Arcibiskupský zámek v Kroměříži - místo, kde se točil Amadeus