Pěší turistika

Pěší turistika

Východní Morava – to je čistá a rozmanitá příroda a více než 7500 km značených turistických tras. Užívat si můžete pěšky, na kole či na hřbetu koně. Můžete putovat po historických poutních stezkách, zavítat do přírodních rezervací, nacházet studánky s čistou vodou.

Za výhledy na nikdy nedobytý hrad Buchlov či rozhlednu Brdo

Klid a pohodu hledejte v malebném pohoří Chřiby. Vyšlápněte si na nikdy nedobytý hrad Buchlov. Vydejte se na horu sv. Klimenta a další místa spojená s misijí sv. Cyrila a Metoděje, brouzdejte hlubokými bukovými lesy. Polovinu Moravy zhlédnete z rozhledny na vrchu Brdo. Zabavte se na skalách opředených pověstmi. To je jen zlomek toho, co zde můžete zažít.

Bílé Karpaty

Nabízejí nenáročné vycházky kolem lázeňského města Luhačovice nebo výšlapy za tajemstvím Žítkovských bohyní. Krásy Bílých Karpat můžete poznat při putování po rozhlednách na Slovácku. Ojedinělé jsou orchidejové louky, které jsou ozdobou biosférické rezervace Bílé Karpaty. Také tudy mohou vést vaše kroky při poznávání nejcennějších přírodních lokalit Východní Moravy.

Skalní města a místa, která si zamilujete

Vizovice, Vizovické vrchy, podhůří Bílých Karpat. Místa mnohdy neobjevená, přesto skýtající nečekané zážitky. Skalní město Pulčín či Čertovy skály v Lidečku. Ale i rozhledny Královec nebo Čubův kopec jsou lákavými místy. Území je poseto místy bolestných vzpomínek na válečné útrapy, jakým je například památník na místě vypálené osady Ploština. 

Hostýnské vrchy - pohodová turistika pro každého

Přírodní rezervace, daleké výhledy, studánky s vodou, kterou můžete pít. V místních hlubokých lesích naleznete řadu hradních zřícenin. Vrch Hostýn, který dal pohoří jméno, je pro Moravu symbolem ochrany před nebezpečím a víry. Poutní areál Svatý Hostýn se svou bazilikou je nejvíce navštěvované poutní místo v ČR. Pohoří je protkáno sítí turistických, cykloturistických tras, vede tudy Cyrilometodějská poutní stezka vedoucí do Velehradu. Okouzlí vás elegantní rozhledna na Kelčském Javorníku

Do Beskyd za mystickými pralesy

Beskydy a Javorníky s mystickými pralesy, majestátními vrcholy či malebnými hřebenovkami turistům není třeba představovat. Jsou kolébkou turistiky na Moravě, oblíbil si je například náš první president Masaryk, ale také Karel Jaromír Erben. Radhošť se stal poutním místem, vrch Soláň ve Vsetínských Beskydech je zase kopcem umělců. Proč? Pochopíte, když se rozhlédnete do okolní krajiny. Můžete sem přijet několikrát za rok a pořád budete objevovat něco zajímavého.

Využijte naše tipy na výlety, které najdete ZDE.