Relaxace v přírodě

Relaxace v přírodě

Wellbeing na Východní Moravě. Zde se cítíte dobře v kteroukoliv roční dobu. Uklidňující krása přírodního prostředí, čistý vzduch, oáza klidu a bezpečí. Stovky kilometrů značených turistických a vycházkových tras pro pěší, cykloturisty či běžkaře. 

Beskydy - oáza pro duši i tělo

Vydejte se na pěší výlety, vyzkoušejte rovinaté cyklostezky i hřebenové přejezdy, užijte si krásné výhledy na běžkách i na lyžařských svazích. Probádejte nepoznané nebo se vydejte po značených trasách různé délky i náročnosti, které pro vás mohou být inspirativní. Dýchejte čistý vzduch. Poznejte zdejší zvyky, tradice i řemesla. Co si třeba upéct vlastní valašský frgál, koláč tak typický pro Valašsko. Věřte, že na Valašsku má příležitost vzdálit se od běžných starostí každý. Nabídku různých služeb, akcí, možností výletů a ubytování všech kategorií hledejte v Turistickém informačním centru ve Velkých Karlovicích.

Procházejte se a bavte se s filmovým doktorem Martinem na stezce ELingerka. Jeho příběh se natáčel ve valašských Velkých Karlovicích. Přírodní prostředí, nevtíravá pozornost, skvělé služby, gastronomie založená na lokálních zdrojích - to jsou hlavní přednosti rekreačních resortů ve valašské obci Velké Karlovice.

Beskydy - oáza pro duši i tělo

V nádherné krajině Chřibů

Toulání smíšenými lesy, v nichž jsou roztroušeny skály, skalky, skalní města, houbaření, výstupy za dalekými výhledy, ale i jízda na kole či na koni – to vše může přispět k vaší pohodě. Kdo má rád pohled z výšky, vstoupí do koše horkovzdušného balónu a nechá se okouzlit tichem a krásou krajiny. Nebo siluetou nikdy nedobytého středověkého hradu Buchlov

V nádherné krajině Chřibů, jen několik kilometrů od Kroměříže, se nachází ranč, který na vás dýchne atmosférou Divokého západu, jak ji znáte z dobrodružných filmů či knih. V hotelích a penzionech v celém pohoří najdete příležitosti ke koupání, sauny, whirlpool a řadu relaxačních služeb. Vydejte se za příběhy hradů a zámků, porozhlédněte se po kraji z rozhleden. Ochutnejte zdejší víno, poznejte řemesla a tradice. 

V nádherné krajině Chřibů

Relaxace v Bílých Karpatech

Biosférická rezervace Bílé Karpaty, která je pod ochranou UNESCO, je místem, které ocení milovníci přírodního prostředí. Lokalita s největším výskytem středoevropských orchidejí, typická krajina roztroušených samot. Zažijte mystiku a drsnou krásu Moravských Kopanic. Žítková, proslavená svými léčitelkami - "bohyněmi" to umožňuje. Zázemí zde nabízí například hotel Kopanice.

V Bílých Karpatech se budete mít jako v bavlnce: v lázeňském městě Luhačovice čerpal inspiraci pro svou tvorbu skladatel Leoš Janáček. V Luhačovicích vás čeká nejen pestrá nabídka wellness, lázeňských a relaxačních pobytů, ale také bohatý kulturní a společenský program. Na území Luhačovic vyvěrá 16 minerálních pramenů a 1 sirný pramen, nejvíce je však proslavena minerální voda Vincentka. Prožijte zde romantiku na lázeňské kolonádě i v okolí přehrady. Aktivit se nabízí spousta, pěší procházky, bruslení, cykloturistika i projížďky na šlapadlech. Objevte krásné stavby lidové architektury z dílny slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče. 

Relaxace v Bílých Karpatech