Tip na výlet z Bojkovic do Luhačovic - kochejte se pohledem na hřeben Bílých Karpat

V Bojkovicích můžete navštívit Muzeum Bojkovska se zajímavými exponáty, pak se vydejte kolem barokního kostela sv. Vavřince vystoupejte nad město, abyste se na vyhlídce Vranovy Žleby mohli kochat pohledem na hřeben Bílých Karpat i novogotický zámek Nový Světlov.

Vyhlídka Vranovy Žleby

Vyhlídka Vranovy Žleby

Z Bojkovic do Luhačovic může vést trasa vašeho předjarního výletu. Spálit trochu kalorií pak můžete na 11 km dlouhé nenáročné modře značené trase vedoucí vesměs loukami, ale i lesními úseky. Zvládnete ji za necelé 4 hodiny. 

Z centra Bojkovic, kde můžete navštívit Muzeum Bojkovska se zajímavými exponáty, pak kolem barokního kostela sv. Vavřince vystoupáte nad město, abyste se na vyhlídce Vranovy žleby mohli kochat pohledem na hřeben Bílých Karpat i novogotický zámek Nový Světlov. Modře značená trasa pak mírně zvlněným terénem vede do Přečkovic a pak stoupá k rozcestí Bílý Kříž. To už jste nad Luhačovicemi, zde doporučujeme modrou značku opustit a jít po červeně značeném Jurkovičovu okruhu vlevo po okraji lesa. Výhled na Luhačovice za to stojí.

Muzeum Bojkovska

Muzeum Bojkovska

Do Bojkovic se snadno dopravíte vlakem, město leží na trase tzv. Vlárské dráhy spojující Brno s Trenčianskou Teplou na Slovensku. Při cestě z Luhačovic do Bojkovic je nutné přestoupit v Újezdci u Luhačovic.