Valašské Meziříčí – vstupní brána Moravskoslezských Beskyd

Prožijte pohodový den ve Valašském Meziříčí, které svou polohou představuje vstupní bránu Moravskoslezských Beskyd. V historickém centru můžete navštívit empírový Zámek Kinských z 19. století.

Valašské Meziříčí – vstupní brána Moravskoslezských Beskyd

Navštívit také můžete barokní Zámek Žerotínů, který je vzdálen cca 1,1 km (cca 20 minut). V přízemí a druhém patře jsou výstavy a v prvním patře se pak nachází zámecké pokoje a stálá expozice věnovaná počátkům města a historii rodu Žerotínů (cca 60´). V areálu se pak nachází Galerie Kaple a Galerie Sýpka, které jsou rovněž výstavními prostory. Poté po necelých 300 metrech (cca 5 minut) můžete navštívit Živé muzeum gobelínů, kde nahlédnete do atmosféry tradičního uměleckého řemesla a po předchozí domluvě si můžete vyzkoušet i ruční tkaní koberců (cca 60 minut). Dále ve městě najdete také zážitková centra pro děti i aquapark/krytý bazén nebo také na Fauna park na vrchu Štěpánov malou soukromou zoologickou zahradou, kde jsou k vidění zvířátka domácí i exotická (cca 60 minut).

Pro milovníky turistiky a poznávání valašské krajiny máme tip na Naučnou stezku Jana Karafiáta, známého autora knihy Broučci, který sloužil v letech 1875-1895 jako evangelický farář ve Velké Lhotě. Trasa začíná na nádraží ČD ve Valašském Meziříčí a po několika kilometrech stoupá k obci Velká Lhota, kde se nachází významná památka – dřevěným toleranční kostel. Stezka má délku 14 km (více jak 4 hodiny) a na celkem 16 zastaveních se seznámíte s přírodou a historií okolí Valašského Meziříčí.  https://www.visit-valassko.cz/