Víkend mimo město

Zůstat doma, nebo jít na čerstvý vzduch do přírody mimo město? Pro druhou volbu máme námět na výlet na zajímavá místa.

Víkend mimo město
 • Do přírody – kolem Pohořelic

  Tímto tipem na výlet vás zavedeme do severozápadního okraje Vizovické vrchoviny do okolí Pohořelic. Pohořelice jsou nevelká obec ve Zlínském kraji, tak trochu schovaná v kopcích, které se zvedají od Otrokovic a Napajedel na severozápadním okraji Vizovické vrchoviny. Z těchto dvou měst vedou do Pohořelic nejvíce využívané přístupové cesty.

 • Vezměte slona na výlet, poznejte spolu hrad Lukov

  Dnešní tip na výlet do přírody pojímáme trochu netradičně. Zavedeme vás do jihozápadního okraje Hostýnských vrchů a vydáme se na trasu ze ZOO Zlín na hrad Lukov. Na výlet do přírody s sebou můžete vzít některé zvíře ze ZOO Zlín. Pochopitelně virtuálně.

 • Skialpové trasy na Východní Moravě

  Pro milovníky turistiky v zasněženém terénu přinášíme tipy na trasy vhodné pro skialpové lyže. V zasněžené krajině Vsetínských Beskyd a Javorníků lze využívat desítky kilometrů upravovaných tras pro běžkaře, ale řada lidí má v oblibě pohyb v terénu mimo běžecké trasy. To lze s využitím výbavy pro skiaplinismus nebo se sněžnicemi.

 • Okolí Bystřice pod Hostýnem měl rád i T. G. Masaryk

  Dnešní tip na výlet směřujeme do Bystřice pod Hostýnem a Chvalčova na Kroměřížsku. Osobnost prvního československého prezidenta T. G. Masaryka není potřebné představovat. Profesor Masaryk i se svou rodinou rád pobýval v Bystřici pod Hostýnem a Chvalčově a strávil v okolí bájného Hostýna řadu měsíců. To byl mj. jeden z motivů k vybudování naučné stezky nazvané Chodník Masarykových.

 • Do přírody – Pulčínské ledopády

  Pulčínské skály jsou největším skalním městem moravské části Karpat. Jsou tvořeny skalními stěnami, kamenným mořem, sutěmi a pseudokrasovými jevy. V zimním období se v kaňonu Ancona (také se mu říká Propadlý hrad) tvoří ledové rampouchy jedinečné svým zbarvením s odstíny žluté, oranžové až hnědé barvy. 

 • Do přírody - tucet tras na Vartovnu

  Vizovické vrchy nabízejí řadu zajímavých turistických tras, motivací může být výlet na vrch Vartovna s atraktivní rozhlednou.

 • Do přírody – Neobvyklá rozhledna a tajemný kámen

  Pohoří Chřiby patří k těm lokalitám, které nabízejí řadu zajímavých příležitostí k pobytu v přírodě, a přitom se zde nesetkáte s návaly návštěvníků. Několik tipů směřujeme do okolí známého poutního místa Velehradu.

 • Do přírody - s běžkami na Východní Moravě

  Pro milovníky bílé stopy se nabízí řada míst, kde je možno upevňovat zdraví a imunitu pohybem na čerstvém vzduchu. Přinášíme několik tipů na upravené, resp. prošlápnuté trasy. Kdo si chce užít další zábavu na sněhu - oblíbená atrakce snowtubing je připravena ve Velkých Karlovicích.

 • Do přírody – Uherský Brod – Maršovská naučná stezka

  V seriálu tipů na pobyt v přírodě mimo město a v nepřetížených lokalitách nabízíme zajímavý výšlap po trase Maršovské naučné stezky, která je vybudována v okolí Uherského Brodu. Maršov je 7 km vzdálenou místní části Uherského Brodu, své dětství zde prožila snowboardová reprezentantka Šárka Pančochová.

 • Do přírody - na Kelčský Javorník

  Tento tip na výlet směřujeme k elegantní „královně“ mezi rozhlednami, která stojí na Kelčském Javorníku - nejvyšším vrcholu Hostýnských vrchů.

 • Do přírody: Vizovice - Šibenice – Ublo – Baťova železnice

  Tento výlet směřujeme do Vizovických vrchů. Výchozím a cílovým místem 12 km dlouhého okruhu jsou Vizovice.

 • Do přírody - na Tlustou horu ve Zlíně

  Nad Zlínem se vypíná nepřehlédnutelný výběžek Vizovických vrchů zdaleka viditelný díky televiznímu vysílači. Má název Tlustá hora, ačkoliv se 458 metry nadmořské výšky je to spíš kopec než hora. Je to místo, které obyvatelé Zlína vesměs dobře znají, ale je zajímavé i pro návštěvníky Zlína.

 • Do přírody – Rožnov pod Radhoštěm

  Tento výlet mimo město směřujeme do města Rožnova pod Radhoštěm. Ačkoliv to vypadá jako protimluv, opak je pravdou. Rožnov pod Radhoštěm můžete totiž navštívit a být přitom prakticky stále v přírodě, navíc pro vás máme hned tři tipy, jak si přírodu v Rožnově pod Radhoštěm užít.

 • Do přírody Hostýnských vrchů – na Hrad

  Tento výlet mimo město směřujeme do západního okraje přírodního parku Hostýnské vrchy, konkrétně do Přílep a Holešova.

 • Do přírody – přírodní park Rochus v Uherském Hradišti

  Dnešní tip na výlet je současně malou exkurzí do minulosti, konkrétně do roku 1680, kdy královské město Uherské Hradiště zasáhla morová epidemie. Vydáme se do přírodního Parku Rochus v okrajové části Uherského Hradiště.

 • Do přírody – za výhledy na vrch Pardus

  Tento výlet mimo město směřujeme do přírodního parku Hostýnské vrchy, konkrétně do okolí malebné obce Rusavy. Rusava je rozložena mezi kopci v členitém údolí stejnojmenné říčky, tedy Rusavy. Její voda bývá díky složení a zbarvení půdy při deštích načervenalá – rusá – a zde tedy můžeme hledat původ jména řeky i obce.

 • Do přírody – pramen Dřevnice a Maruška

  Tento výlet mimo město směřujeme do přírody v okolí sedla Troják v Hostýnských vrších.

 • Do přírody – Naučná stezka Hvozdná

  Tento výlet mimo město směřujeme do přírody v okolí obce Hvozdná. Ta leží necelých 12 km severovýchodně od krajského města Zlína.

 • Do přírody – Okolo Buchlova

  Dnešní výlet mimo město směřujeme do přírody v okolí hradu Buchlova. Tento nikdy nedobytý středověký hrad je zdaleka viditelnou dominantou pohoří Chřiby. Hrad je v období listopad - březen pro návštěvníky uzavřen, ale krajina v jeho okolí slibuje příjemný zážitek z pobytu v přírodě.

 • Do přírody – Naučná stezka Prlovským lesem

  Tento výlet mimo město směřujeme do přírody v okolí obce Prlov. Ta leží ve Vizovických vrších při silnici I. třídy I/49 zhruba 10 km východně od Vizovic.

 • Do přírody za léčivou vodou a Čertovým kamenem

  Tento výlet mimo město směřujeme do Vizovických vrchů na trasu mezi Zlínem a Luhačovicemi.