Víte, jak roztočit mlýnské kolo?

Víte, jak roztočit mlýnské kolo?

Roztočit mlýnské kolo chce důvtip i sílu, přijďte se podívat do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Prohlédnout si můžete areály: Dřevěné městečko, Valašská dědina, Mlýnská dolina. Objevíte zde nejen původní obydlí a poznáte život našich předků, ale také funkční historický kolotoč nebo skrýše na herním dvorku.

Adrenalin a zábavu si v Rožnově užijete v lanovém parku poblíž Cyklostezky Bečva. Po ní se vydejte do Valašského Meziříčí, jako v ráji se můžete cítit v místním Fauna parku.

zámku Lešná u Valašského Meziříčí vás čeká nejen skvostný zámecký park a krásné zámecké komnaty,  navíc prohlídka končí v environmentální expozici s hernou. Bádání zdar!

Také ve vsetínském zámku se hravou formou seznámíte s přírodou, součástí výstavy jsou naučné počítačové hry a ze zámecké věže se rozhlédnete do krajiny.

Po Cyklostezce Bečva se ze Vsetína vydejte do Velkých Karlovic. Po trase poznejte v Muzeu sklářství v Karolince tradiční řemeslo a ve Velkých Karlovicích historii prostřednictvím Karlovského muzea. Do přírody se vydejte po Kulíškově naučné stezce. Třeba se vám v potoce podaří vyrýžovat zlato. Po náročném dnu přijde vhod i bazén s herními prvky pro děti.

Cestou ze Vsetína směrem na Vizovice nevynechejte Mikuláštíkovo fojtství v Jasenné, typickou roubenou stavbu. Fojtové byli skuteční vůdci a stáli v čele vesnice nebo oblasti. Jejich dům sloužil také jako místní úřad.