Víte, kde si natočíte vlastní film?

Víte, kde si natočíte vlastní film?

Muzeu jihovýchodní Moravy si prohlédněte expozici věnovanou nejen filmové tvorbě, ale na kopci snů, jak je filmovým atelierům v místní části Kudlov přezdíváno, si můžete ve Filmovém uzlu sami vyzkoušet filmovou animaci a poznat, jak vznikal seriál o prasátku Lojzíkovi. 

Bavit to bude děti i dospělé. Stejně tak jako mezinárodní Zlín Film Festival pořádaný každoročně na přelomu května a června.

Za gladiátory do Vizovic. Prohlédněte si skvostný zámek a pak se v zámeckém parku podívejte na sochy gladiátorů. Pokud stojí daleko od sebe, je vše v pořádku. Pověst totiž traduje, že jakmile se k sobě sochy gladiátorů přiblíží, nastane konec světa.

Tajemný hrad Lukov nedaleko Zlína stojí na pevné skále, kolem něj je hluboký příkop. A z hradu prý vede tajemná chodba. Hradní příkop zdoláte po mostě, ale kde hledat tajnou chodbu? V podzemí?

Až ke hradu se může ozývat řev lva ze ZOO Zlín-Lešná. Král zvířat vás volá k prozkoumání přírody a zvířecích obyvatel napříč kontinenty. Kde jinde si můžete sáhnout na rejnoky nebo se podívat z očí do očí hladovým supům? V parných dnech oceníte i dětské hřiště s vodními prvky nebo vláček, který vás v areálu ZOO sveze, když už nohy pobolívají.

Ze Zlína se vydejte po cyklostezce do Napajedel, vyhlášený je místní hřebčín i krásný zámek Napajedla s přilehlým parkem. Zábavu si užijete v Muzeu Napajedla v expozici Hřiště hraček – dospělí zavzpomínají a děti ocení nafukovacího slona, žirafu i hrocha z dílny královny českých nafukovacích hraček Libuše Niklové. A co takhle si zahrát „Člověče, nezlob se“ s velkými figurkami.